Легалізувати ліки з конопель пропонують парламентарії в Україні

Легалізувати ліки з конопель пропонують парламентарії в Україні

Прийняти закон, щоб легалізувати в Україні ліки з конопель, пропонує профільний комітет ВР.

 

Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування на своїй сторінці у Facebook повідомив, що  рекомендує депутатам ухвалити законопроект №7457 про регулювання обігу рослин роду конопель (Cannabis). Законопроєктом рекомендується легалізувати використання конопель у медичних, промислових цілях, науковій та науково- технічної діяльності. Легалізація медичних конопель необхідна для розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни.

Голова комітету Михайло Радуцький зазначив, що цей проект було рекомендовано парламентарям схвалити у першому читанні ще у червні 2022 року. Але проєкт «завис» в парламенті…

Тепер проєкт подається з урахуванням пропозицій комітету з питань аграрної політики, зроблені всі необхідні узгоджені виправлення.

Законопроєктом передбачається, що буде визначено вміст тетрагідраканабінолу (ТГК, головний психоактивний компонент канабісу – прим. «Пильний погляд») у коноплі для промислових цілей на рівні не вище 0,3%, а для медичної коноплі – відповідно вище 0,3%.

Також пропонується вивести коноплі для промислових цілей з-під дії закону про обіг наркотичних засобів, що повністю відповідає Конвенції ООН про наркотики. Адже ООН в грудні 2020 року виключила коноплі з переліку особливо небезпечних наркотиків.

Крім того, пропонується дозволити визначати вміст ТГК в коноплях для медичних цілей у державних лабораторіях, а в коноплях для промислових цілей – у лабораторіях будь-якої форми власності.

Також законодавці мають передбачити виробництво ліків тільки з медичних конопель.

«За результатами численних нарад ці пропозиції були підтримані МОЗ, аграріями та пацієнтською спільнотою. Є велика надія, що ці зміни дозволять досягти балансу та підтримки у залі парламенту», – заявив пан Радуцький.