Нова банкнота «Пам’ятаємо! Не пробачимо!» відсьогодні доступна для покупки

Нова банкнота «Пам’ятаємо! Не пробачимо!» відсьогодні доступна для покупки

В Україні ввели в обіг нову пам’ятну банкноту номіналом 20 гривень. Вона присвячена відбиттю повномасштабної навали російських окупантів та увічненню стійкості та незламності українського народу, його силі духу та героїзму. Про це йдеться на сайті Національного банку України.

Під час презентації голова НБУ Андрій Пишний розповів, що банкноту назвали “ПАМ’ЯТАЄМО! НЕ ПРОБАЧИМО”

Пам’ятна банкнота вводиться в обіг 23 лютого обмеженим тиражем 300 тисяч штук. У регулятора також додали, що банкноти першої частини тиражу будуть доступні для покупки з 24 лютого в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ.

Особливості пам’ятної банкноти

Вона має додаткові сучасні оптично-змінні захисні елементи, зокрема, а саме:

  • полімерна стрічка шириною 12 мм з комбінованим оптично-змінним ефектом, що виявляється при зміні кута нахилу банкноти;
  • елемент, виконаний іридисцентною фарбою з перламутровим ефектом.

Дизайн банкноти

Унікальна банкнота розміром 80 x 165 мм має яскравий та виразний дизайн, виконаний вертикально.

Основним зображенням лицьової сторони є фігури трьох військових ЗСУ, які встановлюють Державний прапор на фоні фрагментів карти України та прапорів країн-союзників.

Нова банкнота «Пам'ятаємо! Не пробачимо!» відсьогодні доступна для покупки - ФОТО

Під лавровим вінком розміщено напис: “І НА ОНОВЛЕНІЙ ЗЕМЛІ ВРАГА НЕ БУДЕ…” та полімерна стрічка зі знаком гривні, НБУ, шевроном ЗСУ, емблемою ЗСУ та написом: “СЛАВА УКРАЇНІ, ГЕРОЯМ СЛАВА”.

Основне зображення зворотної сторони пам’ятної банкноти: стилізована композиція, яка уособлює фізичні страждання та духовні переживання українців в окупації. Також міститься напис: “ПАМ’ЯТАЄМО! НЕ ПРОБАЧИМО! НІКОЛИ!” (під терновим вінком) і зображено своєрідну алюзію – стилізовані маки, що уособлюють криваві сліди від куль.

Нова банкнота «Пам'ятаємо! Не пробачимо!» відсьогодні доступна для покупки - ФОТО

Створив дизайн цієї пам’ятної банкноти заслужений художник України Володимир Таран.