Уряд може заборонити арешт коштів боржників, якщо вони є благодійною допомогою

Уряд може заборонити арешт коштів боржників, якщо вони є благодійною допомогою

Уряд хоче заборонити стягнення та накладення арешту на кошти боржника, якщо такі кошти надійшли як державна чи благодійна допомога. Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

У повідомленні йдеться, що уряд підтримав законопроєкт, який має полегшити стан українців з-поміж вразливих категорій і захистити їх у складній фінансовій ситуації.

Пропонується заборонити державним і приватним виконавцям стягувати та накладати арешт на кошти боржників – фізичних осіб, якщо людина отримала ці кошти як цільову допомогу від громадських, благодійних чи міжнародних організацій. Це стосується у тому числі й допомоги на проживання, яка виплачується внутрішньо переміщеним особам.

Законодавча ініціатива від Уряду пропонує накласти заборону у сфері виконавчих проваджень на період воєнного стану і 30 днів після його припинення.

«Не можна в людини забирати останнє, стягувати кошти, які часто є єдиним джерелом для існування найбільш незахищених! Це треба усвідомлювати. Сподіваюсь на розуміння та підтримку з боку парламентарів. Закликаю народних депутатів впровадити цю ініціативу якнайшвидше!» – звернулася до народних депутатів віцепрем’єрка Ірина Верещук.