Про грошову допомогу безробітним у 2023 році повідомляє Центр зайнятості Кам’янського

Про грошову допомогу безробітним у 2023 році повідомляє Центр зайнятості Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь

Який розмір допомоги по безробіттю передбачений під час дії воєнного стану у 2023 році? Про це розповіли фахівці Кам’янської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості.

З 1 січня 2023 року максимальний розмір допомоги по безробіттю становить 6700 грн, а мінімальний становитиме 1000 гривень.

Розмір допомоги по безробіттю для кожної особи розраховується індивідуально та залежить від:

  • – наявного страхового стажу людини,
  • – розміру заробітної плати,
  • – причини звільнення,
  • – тривалості безробіття.

Максимальний розмір допомоги не може перевищувати величини мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня календарного року. Така норма передбачена у п. 3-3 прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» і становить – 6700 гривень.

Мінімальний розмір допомоги – 1800 гривень, зможуть отримувати застраховані особи, які протягом 12 місяців перед реєстрацією в центрі зайнятості мають страховий стаж не менше семи місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. І 1000 гривень – для тих, кому виплата призначається без урахування страхового стажу.

Допомога по безробіттю призначається наступного дня після дня надання статусу безробітного та не може перевищувати 90 календарних днів у період дії воєнного стану.

Якщо ж мова йде про осіб передпенсійного віку (за рік до досягнення відповідного віку та за наявності необхідного для призначення пенсії за віком страхового стажу), то тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів.

Допомога нараховується згідно з чинним законодавством України й виключно за період від відвідування до наступного відвідування безробітним центру зайнятості.

Внутрішньо переміщені особи, які втратили необхідні документи (трудова книжка, документ про освіту тощо), також можуть отримати  статус безробітного. Підставою для оформлення і розрахунку суми виплат є інформація з Державних реєстрів та баз даних.

Більш детальну інформацію щодо нарахування чи перерахування виплати допомоги по безробіттю можна дізнатися у кар’єрного радника.

Кам`янська філія Дніпропетровського ОЦЗ здійснює приймання громадян за адресою:

м. Кам`янське, вул. Медична, 6.

Графік роботи: понеділок – четвер 08.00-17.00, п’ятниця 08.00-15.45.

Телефони «гарячої лінії» філії: 068-572-42-32, (0569)55-43-85.