У Нацполіції дали поради батькам з приводу поширення серед українських підлітків субкультури «Редан»

У Нацполіції дали поради батькам з приводу поширення серед українських підлітків субкультури «Редан»

Російські окупанти намагаються розповсюдити серед українських підлітків новий молодіжний рух “Редан” для дестабілізації ситуації в країні. Як повідомила пресслужба Нацполіції, кіберполіція встановила адміністратора телеграм-каналу нового молодіжного руху, яким виявився 16-річний житель Дніпра.

Як йдеться у повідомленні, телеграм-канал заблоковано. За словами хлопця, канал був створений для отримання заробітку від реклами, тож для популяризації ресурсу він використав назву нового молодіжного руху. Бронювання реклами коштувало 10 доларів США. Кіберполіція заблокувала телеграм-канал, який адміністрував неповнолітній. З хлопцем та його батьками спілкуються правоохоронці.

Раніше повідомлялось, що Національна поліція заблокувала 18 телеграм-каналів та груп, які були створені для проведення російської ІПСО, дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні та втягнення неповнолітніх у протиправну діяльність.

Представники Нацполіції Київської області повідомили, що “Редан” – це напрям субкультури, який поширився у лютому 2023 року. У Москві внаслідок масової бійки загинули двоє підлітків, які підтримували цей рух.

“Штучне поширення цієї субкультури – є російською інформаційно-психологічною операцією. Мета – використовувати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні”, – зазначили в поліції.

Правоохоронці розповіли, що учасники таких неформальних груп ходять із довгим фарбованим волоссям, засуджують насильство з боку інших субкультур та виступають за індивідуальний стиль. Для ідентифікації члени такого руху використовують символіку павука, мають довге волосся та одяг стилю оверсайз.

Батьків на тлі поширення цієї субкультури в Україні закликають приділяти увагу дітям, постійно пояснювати їм правила поведінки та вберегти їх від невиправданих вчинків.

“Не допускайте ситуацій, коли неповнолітні підпадають під вплив агресора, підтримуючи подібні флешмоби. Піклуйтеся про дітей, цікавтеся їхнім дозвіллям, зокрема інтересами в мережі Інтернет, проблемними питаннями та станьте для них найкращими товаришами”, – звернулися до батьків у поліції.

У Нацполіції дали поради батькам з приводу поширення серед українських підлітків субкультури «Редан» - ФОТО

Нагадаємо, раніше стало відомо, що дві групи підлітків планували влаштувати масштабну бійку в одному з районів Харкова. Ймовірно, вони є шанувальниками субкультури Редан.

Також в Одесі запобігли масовій бійці підлітків, які відносять себе до представників російської субкультури “ПВК Редан”.