На Дніпропетровщині шахраї через “кол-центри” виманювали гроші в іноземців

На Дніпропетровщині шахраї через “кол-центри” виманювали гроші в іноземців

Організатори шахрайської схеми на Дніпропетровщині створили так звані “кол-центри” та виманювали гроші у громадян Євросоюзу. Злочинна організація діяла на території області впродовж 2022-2023 років. Про це повідомили у Дніпропетровській обласній прокуратурі.

За даними слідства, троє організаторів розробили схему заволодіння коштами мешканців ЄС. Більшість потерпілих жили в Латвії, але наразі перевіряється інформація про жертв з Польщі, Чехії, Литви та Словаччини.

Слідство встановило, що троє організаторів, у тому числі довірена особа “вора в законі” на прізвисько “Лаша Сван”, розробили спільний план шахрайської схеми. “Працівники” так званих “кол-центрів” телефонували до громадян Європейського союзу, представлялися співробітниками правоохоронних органів та іноземних банківських установ і таким чином виманювали дані банківських рахунків потерпілих.

На Дніпропетровщині шахраї через "кол-центри" виманювали гроші в іноземців - ФОТО

За попередніми даними слідства, місячний оборот від оборудки складав 5 млн грн. Під час обшуків за місцем проживання фігурантів справи та приміщень “кол-центрів” вилучено комп’ютерну техніку, грошові кошти у сумі 200 тис. грн, мобільні телефони, чорнові записи, зброю та автомобілі. Загальна сума вилученого сягає 12 млн грн.

На Дніпропетровщині шахраї через "кол-центри" виманювали гроші в іноземців - ФОТО

“Слідчі дії тривають, встановлюється також причетність працівників поліції, які “кришували” діяльність вказаних «сall-центрів». Перевіряється інформація щодо потерпілих громадян Польщі, Чехії, Литви та Словаччини” – йдеться у повідомленні прокуратури Дніпропетровської області.

Затримано та повідомлено про підозру 10 учасникам злочинної організації за фактом шахрайства у великих розмірах (ч.ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 190 КК України).

На Дніпропетровщині шахраї через "кол-центри" виманювали гроші в іноземців - ФОТОНа Дніпропетровщині шахраї через "кол-центри" виманювали гроші в іноземців - ФОТОНа Дніпропетровщині шахраї через "кол-центри" виманювали гроші в іноземців - ФОТОНа Дніпропетровщині шахраї через "кол-центри" виманювали гроші в іноземців - ФОТО