В яких випадках покупець може обміняти чи повернути придбаний товар  

В яких випадках покупець може обміняти чи повернути придбаний товар  

Покупець має право повернути покупку, якщо вона з якихось причин його не задовольнила. Мова про одяг, техніку, меблі та інше приладдя. На це у споживача – 14 днів, втім є певні умови. Про права споживачів мешканцям Дніпропетровщини нагадали в ІнформОВА

 На повернення або обмін яких покупок є 14 днів 

Це правило поширюється на непродовольчі товари. Елементи гардероба, електронну техніку, предмети інтер’єру, посуд. Те, що бажаєте повернути продавцю, має бути належної якості й зберегти свій «товарний» вигляд. З цілими бирками та пломбами, етикетками та пакуванням.

Придбані вами черевики натерли мозолі після першого ж променаду? Таку покупку віднести до магазину вже не вийде. Товар має бути неношеним та непошкодженим.

Повернення придбаного: кроки покупця  

Треба звернутися до крамниці, у якій придбали товар. Заявити про бажання його повернути або обміняти. Надати продавцю чек про покупку. Скласти заяву. На це – 14 днів. Із собою мати паспорт та картку платника податків (ідентифікаційний код).

Які товари повернути не можна

Під правило 14 днів не підпадають харчові продукти та ліки. А ще – зубні щітки, бритви, гребінці, натільна та постільна білизна. У цьому ж переліку товари для новонароджених, дитячі іграшки та друковані видання. Зауважте, не приймуть назад й інструменти для манікюру та педикюру. Відмовлять і в ювелірному магазині. Ювелірні вироби не обміняють. Не повернуть і кошти за них.

Якщо загубили чек

Аби повернути чи обміняти товар потрібен чек – паперовий або надісланий на електронну пошту. Якщо документа немає, зверніться до продавця. Напишіть заяву на ім’я директора крамниці. Попросіть надати вам копії чека. У разі відмови можна запросити запис з камер відеоспостереження. Він стане доказом, що саме тут ви купували товар. Втім згодиться він вже виключно для суду.

Правила обміну товарів належної якості 

Уявімо, ви купили телевізор, але саме цей не вписався у ваш інтер’єр. Протягом 14 днів ви можете його обміняти. На аналогічний, але з панеллю іншого кольору. Його немає у магазині? Зачекайте – продавець зобов’язаний повідомити вас про його появу. Якщо ж ви зупинили свій вибір на іншій моделі, також маєте на це повне право, але … З перерахунком різниці вартості.

Товар віддали, але гроші й досі у продавця

Кошти покупцеві повертають у день розірвання договору купівлі-продажу. Якщо ж у продавця немає такої можливості, домовляйтеся про терміни. Вони повинні влаштовувати покупця. Максимальні строки, передбачені законом, – не більше семи днів.