Чим аргументований можливий ріст тарифів на воду

Чим аргументований можливий ріст тарифів на воду

Тарифи на воду в Україні зростатимуть через підвищення вартості їхніх складових. Мова йде про електроенергію у структурі водопостачання, заробітні плати й хімічні реагенти для очищення води. Про це повідомив директор Аналітичного центру “Асоціація міст України” Ярослав Рабошук.

За його словами, тариф має відображати подорожчання реагентів, які закуповуються за кордоном, через різке зростання курсу долара та євро. А також ситуацію з електрикою, ціни на яку для підприємств набагато вищі, ніж для населення. Також те, що в окремих регіонах тарифи на водопостачання не переглядалися понад два роки.

“Якщо на рівні держави Нацкомісія вирішила підіймати тарифи, то, на нашу думку, це обґрунтовано. Тому що подорожчали складові тарифу – це і електроенергія у структурі водопостачання, і заробітні плати, і хімічні реагенти для очищення води. Все це підіймається в ціні та має бути компенсовано за рахунок тарифу”, – зазначає Рабошук.

Експерт додав, що у законі про мораторій на тарифи на газ, тепло та гарячу воду передбачені компенсації комунальним підприємствам за рахунок держави. Проте, цих коштів не отримали й досі. За оцінками Асоціації, прямі збитки комунальних підприємств як тепло-, так і водопостачання становили майже 35 млрд гривень.

“Зрозуміло, що з такими збитками підприємства або не виплачують заробітну плату працівникам, або не проводять відповідних ремонтів систем постачання. В результаті є зростання кількості аварій, коли на вулицях з-під асфальту б’ють гейзери. Це все результат того, що не було вчасно проведено ремонти”, – резюмує аналітик.

Зазначимо, що у грудні минулого року вже хотіли підвищити тарифи на воду в Україні, а вже у на початку березня їх вирішили знову переглянути.