Про відповідальність за розбитий у крамниці товар розповіли правники покупцям Кам’янського

Про відповідальність за розбитий у крамниці товар розповіли правники покупцям Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь.

Про відповідальність за випадково розбитий чи пошкоджений у крамниці товар розповіли покупцям правники Кам’янського центру з надання безоплатної правової допомоги (БПД).

Чи повинен покупець платити за товар, випадково розбитий в крамниці? На це питання дають відповідь Цивільний кодекс України та Закон України “Про захист прав споживачів”, які регулюють відносини покупця і продавця.

У більшості випадків законодавство знаходиться на боці споживача, розповідають фахівці БПД. У ст. 323 Цивільного кодексу України зазначено, що, ризики, пов’язані з випадковим знищенням або пошкодженням майна, бере на себе його власник, якщо інше не встановлено законом. Покупець вважається власником товару тільки тоді, коли він сплатив його вартість.

В обов’язки продавця входить сприяння споживачу у вільному виборі продукції, а також формі оплати. Примушувати споживача купувати товари неналежної якості або такі, які йому непотрібні, заборонено.

У випадку пошкодження товару, працівник магазину може зафіксувати факт пошкодження майна, але наполягати на відшкодуванні та самостійно стягувати виплати він не має права.

Відшкодування коштів можливе тільки у випадку, якщо магазин доведе у суді, що покупець навмисно пошкодив товар.

«Не можна погоджуватись, якщо працівники магазину наполягають на стягненні штрафу, – зазначають правники. – У такому випадку необхідно викликати поліцію».