Про важливість щеплень для захисту від хвороб нагадали лікарі Кам’янського

Про важливість щеплень для захисту від хвороб нагадали лікарі Кам’янського

24 квітня стартував Всесвітній тиждень імунізації, який триватиме до 30 квітня. Його мета – нагадати про важливість щеплень для захисту від хвороб людей різного віку, розповіли кам’янчанам лікарі міського медичного центру
здоров’я та медицини спорту.

За ствердженням медиків, пандемія COVID-19 продемонструвала важливість імунізації та повною мірою дала зрозуміти, що вакцинація – це єдиний спосіб захиститися від потенційно смертельних недуг і можливість уникнути додаткових навантажень як на здоров’я громадян, так і на систему охорони здоров’я загалом, оскільки здоров’я  — усіх разом і кожного зокрема, залежить від рівня охоплення щепленнями в країні.

Переривання планової вакцинації, навіть на короткий період, підвищує ймовірність спалахів вакцинокерованих інфекцій, в тому числі й випадків з тяжким перебігом, що потребуватимуть госпіталізації, проведення інтенсивної терапії.

За думкою лікарів, через війну зараз наша медична система зосереджена на допомозі бійцям Збройних сил і тим цивільним мешканцям, які постраждали внаслідок обстрілів ворожих військ. Аби не збільшувати навантаження на наших лікарів, кожному важливо уважніше ставитися до свого здоров’я. В такий час імунізація — чи не найбільш ефективний метод захистити себе та своїх дітей від тяжких захворювань і їхніх наслідків.

Усім дорослим, зазначають лікарі, потрібно кожні десять років поновлювати щеплення від дифтерії та правця. У період воєнного стану це питання є надзвичайно актуальним для збереження здоров’я як військовослужбовців, так і цивільного населення, адже ризик отримати травму зростає, і найменша подряпина, опік можуть стати вхідними воротами інфекції, адже спори правця є всюди. Ризик дифтерії завжди зростає, коли  в одному приміщенні проживає  велика кількість невакцинованих людей.

Через  несприятливі умови проживання також  є ризик захворювання на поліомієліт,  кір, епідемічний паротит (свинка), туберкульоз та ін.

Пандемія COVID-19 все ще триває в Україні та світі, хвороба нікуди не зникла і  становить загрозу  для нашого здоров’я. Всі ці захворювання можна попередити за допомогою вакцинації.

В Україні Календар профілактичних щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію дітей проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту B, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту.

Важливою є не тільки підтримка планової імунізації, а й вакцинації проти COVID-19. Єдиною на сьогоднішній час можливістю врятувати життя людини, інфікованої вірусом сказу, залишаються щеплення, ефективність яких залежить від терміну звернення за медичною допомогою та своєчасного введення антирабічної вакцини. Щеплення від сказу, як профілактичну імунізацію, також проводять людям, робота яких пов’язана з ризиком зараження: співробітникам лабораторій, які працюють з вуличним вірусом сказу, ветеринарам, мисливцям, лісникам та ін.

Імунобіологічні препарати, які входять у Календар щеплень, закуповують коштом державного бюджету. Вакцинація населення проводиться безоплатно у комунальних закладах охорони здоров’я, а також у лікарів-ФОП та у приватних медзакладах, які уклали договори з НСЗУ.

Попри війну, в Україні й у Кам’янському всі кабінети щеплень працюють у штатному режимі. Детальну інформацію можна отримати в контакт-центрі КНП КМР «ЦПМСД №1» (лівобережна поліклініка). Телефон для довідок: 068 740 29 52. та  в контакт-центрі КНП КМР «ЦПМСД №3» за телефоном: 067 461 30 58

Є ще кілька інфекцій, вакцинація проти яких не входить до Календаря щеплень, але є рекомендованою, оскільки дані захворювання небезпечні для людини. Серед них: ротавірусна, пневмококова, менінгококова інфекції, вітряна віспа (вітрянка), гепатит A, вірус папіломи людини, грип. Люди, які виїжджають до країн, які є небезпечні з інфекційних захворювань, щеплюються проти жовтої гарячки, чуми, туляремії, кліщового енцефаліту, черевного тифу. Вакцинуватися проти цих захворювань можна власним коштом.

«Сьогодні в умовах війни захист від інфекційних хвороб для себе та своїх дітей шляхом вакцинопрофілактики є питанням національної безпеки. Ніхто не повинен помирати від хвороб, яким можна запобігти. Особливо під час війни. Збережіть здоров’я своє та своїх дітей – зверніться до Вашого сімейного лікаря та пройдіть вакцинацію відповідно до календаря щеплень!», – наголошують лікарі міського медичного центру
здоров’я та медицини спорту.