Кібершахраї з Кам’янського та Верхівцеве через акаунти-клони ошукали близько 70 людей

Кібершахраї з Кам’янського та Верхівцеве через акаунти-клони ошукали близько 70 людей

Шахрайська група з мешканців Кам’янського та Верхівцеве у відкритих групових чатах створювали фейкові сторінки учасників, потім з акаунтів-клонів просили позичити гроші або збирали гроші начебто для військових. Таким чином зловмисники ошукали близько 70 осіб на понад 300 тисяч гривень. 

Як повідомила пресслужба департаменту кіберполіції Нацполіції України, шестеро громадян, мешканці Кам’янського та Верхівцевого, у месенджері шукали відкриті групові чати та створювали фейкові сторінки учасників. Далі з акаунтів-клонів писали іншим учасникам чатів із проханням позичити гроші або долучитися нібито до благодійних зборів для військових. У такий спосіб зловмисники ошукали близько 70 осіб. Загальна сума збитків становить понад 300 тисяч гривень.  Організаторам угруповання правоохоронці оголосили підозру.

Кримінальне правопорушення викрили співробітники управління протидії кіберзлочинам Дніпропетровщини спільно з працівниками слідчого управління поліції Дніпропетровської області.

За місцями проживання фігурантів і в їхніх автомобілях провели обшуки за участю спецпризначенців поліції Дніпропетровщини. У результаті вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, які використовувалися у протиправній діяльності.

Організатору та співорганізатору протиправної діяльності оголошено про підозру за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Після проведення оглядів і експертиз вилученої техніки буде вирішуватися питання щодо оголошення підозр іншим учасникам групи.

Аби не постраждати від аналогічних схем, кіберполіція рекомендує громадянам налаштувати у месенджерах параметри приватності.