Чому в Кам’янському подорожчала морква та коли подешевшає

Чому в Кам’янському подорожчала морква та коли подешевшає

Автор: Олександр Бугаєв.

Травень підніс нам черговий неприємний сюрприз – різко зросли ціни на моркву. Ще зовсім недавно її можна було купити по 25-30 грн за кг, тепер у 2 – 2,5 раза дорожче. Деякі фахівці агросектору кажуть, що скоро цей популярний овоч взагалі стане дефіцитом. Скільки коштує морква в магазинах і на ринках Кам’янського і чи достатньо її в продажу – розбирався «Пильний погляд».

Морквяний моніторинг

Сільпо

У продажу лише один вид моркви: морква рання мита. Коштує 69.99 грн за кг. Ніякого ажіотажу і ніяких черг за нею немає.

Як бачимо, магазин залишається вірним собі: ціни, які при заокругленні здачі дозволяють більше грошей залишати у продавця.

Дмарт

Тут теж лише один вид моркви, по 63.50 за кг. І це по акції! Дефіциту не спостерігається, черг немає.

Варус

Тут у продажу аж три види моркви. Ажіотажу і черг немає.

Морква 1 ґатунок – 63.50 грн за кг.

Морква мита – 69.90 грн за кг.

Морква молода – 84.90 грн за кг.

Велес

Тут один вид моркви – по 68.90 грн за кг.

АТБ

Тут два види моркви. І вона сама дешева з усіх великих супермаркетів. Що цікаво – і мита, і немита морква коштують однаково.

Морква імпорт, 1 ґатунок – 56.95 грн за кг (мита)

Морква 1 ґатунок – 56.95 грн за кг (немита).

Центральний ринок

Тут вже є вибір. Ціни на моркву від 55 до 65 грн за кг.  Можна знайти й по 45 грн за кіло і навіть по 30 грн. Але вид в неї не дуже привабливий. Ніяких черг за морквою немає.

Лівобережний ринок

Тут теж є вибір для покупців. Моркву продають й по 45 грн за кг – до речі, досить пристойно виглядає. Взагалі ціни коливаються від 55 до 70 грн за кг.

Причини зростання ціни

Отже, дефіциту моркви поки що немає. А от ціни, як кажуть, кусаються. У чому ж причина різкого зростання цін на моркву? Як стверджують аграрії, запаси торішньої моркви в українських господарствах фактично вичерпані. А компенсувати дефіцит  імпортною продукцією трейдерам навряд чи вдасться, оскільки запаси торішньої моркви в основних країнах-постачальниках також практично вичерпано. Тому і ростуть ціни. А оскільки попит на моркву все одно залишається високим, оскільки це один з основних овочів борщового набору, аграрії не відкидають подальшого зростання цін – як мінімум, протягом місяця. Аж до появи нового врожаю. Після чого, можливо, морква та інші сезонні овочі почнуть дешевшати.