Водійське посвідчення по-новому: самостійне вивчення теорії, без радянського автопрому та з чотирма камерами у салоні

Водійське посвідчення по-новому: самостійне вивчення теорії, без радянського автопрому та з чотирма камерами у салоні

Водійські посвідчення в Україні видаватимуть за новою системою. Зміни будуть стосуватися як теоретичного, так і практичного іспиту. До першого можна буде підготуватись самостійно чи з репетитором, авто для другого замінять на Renault чи Hyundai, а загальна кількість сервісних центрів буде скорочена майже втричі.

Про це розповів міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в інтерв’ю РБК-Україна.

Водійське посвідчення по-новому: самостійне вивчення теорії, без радянського автопрому та з чотирма камерами у салоні - ФОТО

За його словами, МВС вже підготувало зміни, які повинні запровадити до кінця 2023 року.

За новою системою українцям для отримання водійського посвідчення не обов’язково вчити теорію лише в автошколі. Підготуватися до іспиту можна буде також самостійно чи з репетитором.

Також посилять перевірку у класах, де складають теоретичний іспит.

“Розуміючи технічну складову цього процесу, ми забороняємо в цих класах знаходитись стороннім особам, замість однієї камери ставимо чотири камери. Ми знищуємо повністю можливість існування “сліпих зон”. Інформація з камер буде зберігатись мінімум місяць на серверах МВС”, – пояснив міністр.

За словами Ігора Клименка, в Україні змінять автомобілі, на яких складають практичний іспит.

“Це буде і Renault, і Hyundai. Це не будуть застарілі марки, Лад точно не буде, радянського автопрому не буде. Машини до 5 років випуску”, – сказав він.

Водійське посвідчення по-новому: самостійне вивчення теорії, без радянського автопрому та з чотирма камерами у салоні - ФОТО

Міністр додав, що у машинах буде встановлено чотири камери. Одна з них буде зверху і показуватиме, які педалі натискає водій та інструктор. Фронтальна камера показуватиме шлях авто та дії водія, також буде аудіозапис.

“Всі підказки інструктора будуть фіксуватися. Все відео й аудіо зберігатимуться у нас на сервері мінімум 30 днів. Що це дозволить? Це дозволить кожному, хто бажає скласти екзамен, поскаржитись на дії інструктора”, – пояснив глава МВС.

Міністр додав, що в Україні зменшать кількість сервісних центрів, де можна скласти водійські іспити. Наразі їх по всій Україні 148, а буде лише 55. Їх оснастять новою технікою.

“Щобільше, уже з 1 червня ми починаємо експеримент, який буде проводитись в Київський, Одеській, Вінницькій та Львівській областях. Експеримент буде до 2 місяців, доки ми зможемо технічно переоснастити наші центри приймання іспитів, щоб ми подивилися, як це може працювати, щоб уже у вересні-жовтні можна було користуватись цим по державі”, – підкреслив Клименко.

За словами міністра, в Україні скасують технічну експертизу для авто. Її потрібно буде проводити лише під час першої реєстрації.

Поступово також скасують необхідність їхати у сервісний центр при купівлі авто. Технічний паспорт та номера можна буде отримати в салоні, а згодом їх будуть надсилати поштою.

Нагадаємо, що зараз для отримання посвідчення водія потрібно пройти курси в автошколі та скласти теоретичний іспит. Потім потрібно пройти практичну частину навчання і скласти іспит з водіння. Після цього сервісні центри видають водійське посвідчення на два роки, яке згодом потрібно замінити.