“Тисячу” на добрива: уряд запустив програму підтримки для аграріїв

“Тисячу” на добрива: уряд запустив програму підтримки для аграріїв

Отримати до 1000 грн зможуть українські аграрії на гектар безповоротної допомоги на закупівлю комплексних мінеральних добрив вітчизняного виробництва – з розрахунку до 7 тонн на кожні 100 гектарів угідь. Подати заявку можна буде через Державний аграрний реєстр.

Про це повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.

“Це допоможе зменшити витрати аграріїв та підтримає українських виробників добрив.”, – написала Свириденко.

Також уряд розширить підтримку меліорації, збільшивши максимальний розмір компенсації для аграріїв та організацій водокористувачів до понад 30 тис. грн на гектар по всій Україні, а на прифронтових територіях – до понад 48 тис. грн на гектар.

Із 2027 року ця підтримка щороку індексуватиметься.

Крім того, уряд розпочав модернізацію зрошувальних систем на Одещині. Зокрема збільшив державну підтримку для розвитку меліорації на прифронтових територіях до 80%.

Також в середині червня перші п’ять агровиробників із прифронтових регіонів отримали підвищену компенсацію – 40% вартості української сільгосптехніки.