Офіційний погляд на дозвілля в Кам’янському

Офіційний погляд на дозвілля в Кам’янському

Кожний шостий кам’янчанин протягом 2018 року взяв участь в офіційних спортивних заходах. Юні краєзнавці здобувають призи на конкурсах, а майстриня з Кам’янського презентує в Киево-Печерській Лаврі символічного рушника, який мандруватиме Україною. Змагання за міську стипендію влаштовує міське самоврядування Кам’янського. «Пильний погляд» пропонує перегляд офіційних повідомлень останніх днів, які часто отримують недостатньо читацької уваги.
Фізкультуру – в маси
Приблизно 40 тисяч людей взяли участь у 120 спортивних заходах, організованих фахівцями комунального закладу «Міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» спільно з департаментом з гуманітарних питань міської ради. Фахівці старались, аби земляки більше рухались, займались фізкультурою чи спортом систематично – прищеплювали навички здорового способу життя. Для цього представники міського самоврядування та КЗ «Спорт для всіх» проводили фестивалі та масові пробіги за участю професійних спортсменів та аматорів фізкультури, а також організували спортивні заходи в закладах освіти та відпочинку дітей.
Наші візерунки на Рушнику Єдності
Вишивальниця Алла Маврешко, керівник гуртка Станції юних техніків з Кам′янського, побувала 21 січня у дзвіниці Успенського собору Національного Києво-Печерського заповідника на презентації «Рушника національної єдності».
Цей рушник, довжиною 9 метрів, вишивали близько півтори тисячі людей протягом 2007-2008 років. У його візерунках закодовано минуле, сьогодення і майбуття України. Розробляла унікальний узор ціла бригада черкаських майстринь, до них долучилися науковці, і кожна квітка на рушнику затверджена художньою радою. Майстриня з Кам’янського у 2007 році теж вишивала частину «Рушника єдності» разом з майстринями Дніпропетровщини.
Із лаври «Рушник національної єдності» вирушає в усі області України.
Перемоги юних краєзнавців
Більше 4 тисяч вчителів та учнів взяли участь в міському та обласному турах краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина – Україна» в листопаді та грудні 2018 року. Як повідомив департамент гуманітарних питань, від нашого міста було направлено 6 робіт (по одній в кожній номінації) і 5 з них посіли 1-3 місця. Так, в напрямі «Геологічними стежками України» перемогла робота «Дослідження особливостей геологічної пам’ятки природи «Гора Калитва» пошукової групи гуртка «Юні туристи-краєзнавці» Центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді «Горицвіт». Робота педагогів «Горицвіту» «Легенди Приорілля» здобула перше місце в конкурсі «Палітра Січеславщини-2018», в якому брали участь більше 100 представників закладів освіти – педагоги та учнівська молодь.
Міська стипендія для спортсменів
Департамент з гуманітарних питань Кам’янської міськради розпочав прийом документів для призначення стипендії визначним та обдарованим спортсменам Кам’янського.
Для визначення кандидатів необхідно не пізніше 1 лютого 2019 року подати клопотання з додаванням до них витягів із протоколів змагань та характеристик на кандидатів у стипендіати.
Кандидатами можуть бути спортсмени міста – переможці, призери та фіналісти офіційних міжнародних і всеукраїнських змагань з олімпійських та неолімпійських видів спорту, спортсмени з особливими потребами, які у попередньому році та в рік виплати стипендії виступали за місто Кам’янське.
Обов’язковою умовою для одержання стипендії є досягнення спортсменів у поточному році: від першого до восьмого місця на Олімпійських, Паралімпійських, Всесвітніх іграх, Європейських іграх, Юнацьких Олімпійських іграх, чемпіонатах і кубках Світу та Європи, Всесвітніх Універсіадах, від першого до третього місця на чемпіонатах або кубках України.
Додаткову інформацію можна отримати у відділі спорту та молоді департаменту з гуманітарних питань міської ради за адресою: проспект Свободи, 36, к. 4 або за телефоном 097-584-04-65.
Виставка про УПА
Виставка «Українська повстанська армія – відповідь нескореного народу» працюватиме з 7 лютого в музеї історії Кам’янського. На 24 банерах представлена велика кількість фотографій та документів про створення та діяльність УПА, багато з яких – із засекречених раніше, надані Центром досліджень визвольного руху, Галузевим архівом СБУ.
Експозиція висвітлює діяльність УПА у різних проявах протистояння як нацистському, так і комуністичному режимам. На виставці представлено військову структуру формування, види, озброєння, військові знаки та символи УПА. Наводиться статистика бойових виступів і повстань, кількість учасників.
На виставці будуть представлені також матеріали наших земляків – учасників національно-визвольного руху періоду ІІ світової війни.