Нічийне майно в Кам’янському – загроза та проблема

Нічийне майно в Кам’янському – загроза та проблема

Чимало об’єктів на території міста формально не мають власника чи балансоутримувача – отже, за них ніхто не відповідає. Третій рік міське самоврядування в Кам’янському намагається провести інвентаризацію комунального майна, але щороку заважає зменшене фінансування.

Навіс у дворі будинку на перетині вулиць Спортивна та Сачко завалився під вагою снігу кілька днів тому. Місцевим мешканцям повезло: зазвичай під цим навісом паркували одну-дві машини. «От якби цей навіс та розбив комусь авто – хто б відповідав?..» – гадають місцеві.

Власника якогось об’єкту іноді, дійсно, буває важко знайти, – визнає Павло Верезуб, юрист департаменту комунальної власності Кам’янського. Якщо власника не знайдено, можна визнати майно безгосподарським через суд. Наприклад, якщо об’єкт заважає чи становить загрозу і його треба знести…

На території міста стоять чимало таких конструкцій, що можуть завалитися, згоріти абощо, і при цьому  спричинити шкоду. Раптом щось станеться, то доведеться шукати власника. Це проблема, бо в місті існують, наприклад, дитячі та спортивні майданчики, які не введено в експлуатацію і не передано нікому ні у власність, ні на баланс… Теоретично, всі об’єкти, що знаходяться на території міста та не мають інших законних власників – комунальне майно, зазначив юрист.

Необхідність визначення об’єктів, які належать до комунальної власності територіальної громади міста, спричинила прийняття влітку 2016 року Програми по проведенню технічної інвентаризації об’єктів комунальної власності територіальної громади Кам’янського.  Мета Програми – проведення технічної інвентаризації, незалежної оцінки та оформлення державної реєстрації речових прав на комунальне нерухоме майно.

Програма розрахована до 2020 року, об’єм фінансування – 8 мільйонів гривень з міського бюджету. Але через брак коштів до Програми щороку вносяться зміни, що переносять заходи по інвентаризації з року в рік.

На 2019 рік передбачено виділення 1,4 мільйону гривень на технічну інвентаризацію та виготовлення техпаспортів на об’єкти комунальної власності. Ще 319 тисяч гривень передбачається витратити на незалежну оцінку інвентаризованого майна.

Автори Програми – департамент комунальної власності, сподіваються, що тотальна інвентаризація покаже, чим володіє територіальна громада.