Міжнародні експерти з екологічних інвестицій не витримали екскурсії по Кам’янському

Міжнародні експерти з екологічних інвестицій не витримали екскурсії по Кам’янському

Міжнародні екоінвестиційні експерти – це люди, які наглядають за тим, куди витрачаються гроші, інвестовані в природоохоронні заходи. І взагалі наглядають за тим, як з точки зору екології працюють підприємства, що беруть кредити в інвестиційних фондах. Делегація таких експертів побувала сьогодні в Кам’янському, після відвідин Шульгівки та Петриківки, де вони цікавились, як працюють звіроферма та птахофабрика. Під час поїздки іноземців супроводжувала активіст ГО «Голос природи» Вікторія Льовкіна

В Кам’янському експертов зустрів журналіст Валентин Фіголь. «Їм не потрібні офіційні зустрічі, – попередили автора перед екскурсією. – Вони хочуть все побачити на власні очі».

Екскурсанти оглянули з Баглійського мосту панорамно міське звалище, коксохімічний завод та правобережні очисні споруди  водоканалу. Потім проїхались через промислову зону «Азоту» та ПХЗ. Іноземці розпитували про стан підприємств, їхніх власників та вплив на довкілля. Учасників екскурсії цікавило, як сприймають власні екологічні проблеми місцеві мешканці та міське самоврядування.

Делегація оглянула підтоплені території Південного та Заводського району, а потім піднялась на міст через Дніпро в районі річкового порту. Під час огляду панорами ДМК разом з вдиханням запахів від зеленої води Дніпра одна з учасниць екскурсії почала задихатись, в неї почався кашель, і експерти були змушені повернутись в готель, так і не закінчивши екскурсію. А останнім пунктом були заплановані відвідини міського пляжу, щоб показати іноземцям, в якій воді купаються кам’янчани. Втім, експерти й з мосту побачили та оцінили колір і прозорість річкової води.

«Можна не питати, чи сподобалось вам Кам’янське?» – поцікавився журналіст після екскурсії. Експерти якось знічено і невесело посміхнулись.