Проекти бюджету участі в Кам’янському розглядають майбутні виконавці

Автор: Валентин Фіголь.

Проекти бюджету участі, подані мешканцями Кам’янського на конкурс 2019 року, розглянуті та пройшли попередній відбір. Попереду – самий конкурс, де голосування земляків вирішить, які проекти отримають свої 200 тисяч гривень від 2,5 мільйонів громадського бюджету, виділених міськрадою на забаганки виборців.

Засідання координаційної ради з питань впровадження партіціпаторного бюджетування (бюджету участі) стало підсумковим на етапі подачі городянами проектів. Проекти подавались з 25 лютого по 17 березня. В цей час було зареєстровано 115 громадських проектів. З них 7 було відхилено через їх невідповідність загальним критеріям бюджету участі. Авторам таких проектів, пообіцяла Людмила Гончаренко, куратор бюджету участі від департаменту економіки міськради, будуть надані індивідуальні роз’яснення причин такого відхилення і рекомендації з підготовки проектів на майбутнє.

Отже, які новації запроектували учасники конкурсу?

Благоустрій та розвиток інфраструктури — 46 проектів (47%): від облаштування бетонних доріжок та дитячих майданчиків до фарбування бетонного паркану вздовж Січеславського шляху.

Освіта і культура — 25 проектів (22%): влаштування фестивалів, модернізація простору для відпочинку, відкриття реабілітаційного центру для людей похилого віку та майданчику для вигулу собак.

Спорт і фізична культура — 20 проектів (17%): встановлення обладнання для занять фізкультурою в громадських місцях, придбання спортивного спорядження для клубів та секцій.

Охорона здоров’я — 18 проектів (15%): придбання медичного обладнання.

Енергозбереження — 3 проекти (3%): сучасне освітлення, встановлення лавок з електророзетками та портами для заряджання гаджетів.

Охорона навколишнього середовища — 2 проекти (2%): посадка вічнозелених рослин в громадських місцях, благоустрій території біля лівобережного дренажного каналу.

Охорона порядку — 1 проект з влаштування майданчика для вивчення дітьми правил дорожнього руху.

Серед відхилених проектів – модернізація окремих об’єктів у комунальних закладах (туалет в дитсадочку тощо), створення майданчику для сортування сміття.

За результатами проведення попередньої перевірки Координаційна рада направила до відповідних виконавчих органів міської ради 108 громадських проектів для проведення подальшого аналізу можливості їх виконання. Така перевірка триватиме до кінця квітня, після чого буде складено перелік громадських проектів, які допускаються до конкурсу і будуть боротися за свою частку від виділених міською радою 2,5 мільйонів гривень.
Загальний реєстр прийнятих громадських проектів та перелік відхилених проектів розміщений на офіційному сайті Кам’янського міської ради в розділі «Прозоре місто» — «Бюджет участі» — «Інформація по бюджету участі»), а також тут  ( https:// www.cam.gov.ua).