Фінал судової епопеї «УКОЖФ проти споживача»

Автор: Валентин Фіголь.

Перемогою мешканців будинку закінчилась судова справа «УКОЖФ проти споживача», про яку «Пильний погляд» розповідав під час її перебігу.

Нагадаємо, рік тому КП УКОЖФ подала до суду позов про стягнення боргу в тисячу гривень з мешканця будинку 42 по бульвару Будівельників. Споживач не визнав вимог управителів, заявивши в зустрічному позові, що послуги управителі надавали не в повному обсязі та невизначеної якості, тому нарахування управителів безпідставні.

Сьогодні в Дніпровському суді відбулось фінальне засідання.

Представник УКОЖФ знову наполягав на тому, що компанія надавала послуги управління будинком в повному обсязі, виконувала всі зобов’язання перед споживачем, а споживач не платив.

Любов Карпова, представник органу самоорганізації мешканців будинку, нагадала, чому споживач не хоче платити управителям.

Мешканець не дозволяв компанії маніпулювати своїми персональними даними, вважає, що ці дані отримані незаконно і вбачає в діях управителів злочин.

Між мешканцем та УКОЖФ нема договірних відносин. Тому що договір, який пропонує укладати управитель, не відповідає типовому.

УКОЖФ не приніс до суду переконливих доказів надання послуг мешканцеві будинку. Управитель порушив норми законодавства в сфері ЖК-послуг, що вимагають від управителя окремого розрахунку вартості послуг по кожному будинку.

Тому споживач з вимогами управителя не згодний, а в зустрічному позові вимагає скасувати нарахований йому борг як безпідставний.

Суддя Олена Лобарчук прийняла рішення і позов УКОЖФ відхилила. В зустрічному позові задовольнила вимогу мешканця відмінити нараховану йому плату за начебто надані послуги.

Судова епопея довжиною в рік завершилася перемогою мешканців будинку. Це може, на думку Л. Карпової, стати прикладом для інших споживачів, невдоволених діяльністю управителів.