Нові авто для міськради, більше грошей на озеленення Кам’янського та «не піар» міської влади

Автор: Валентин Фіголь.

Завершились сьогодні засідання постійних комісій міської ради Кам’янського, на яких депутати обговорювали з посадовцями виконавчих підрозділів порядок денний сесії, запланованої на кінець червня. Ось ще кілька прикладів того, про що говорять між собою представники законодавчої та виконавчої гілок міської влади.

Чому міське самоврядування, в умовах перевиконання бюджету, знаходить в бюджеті гроші на придбання нових службових автомобілів, але не на виконання депутатських повноважень? Таке питання виникло на комісії з питань корупції та законності.

Нагадаємо, днями міськрада Кам’янського придбала 2 службових автомобіля «Шкода Октавія» майже за мільйон гривень. Директор департаменту фінансів міськради Лариса Шевченко повідомила про намір купити ще 1 машину, а перший заступник міського голови Олександр Чернишов сказав депутатам, що місто купить і 3 авто для посадовців. На придбання машин виділяються гроші з спеціального фонду бюджету, наголосила головний фінансист міста. А от чому досі не профінансовано роботи з встановлення нових вікон в дитсадок та школу на Черемушках, заплановані ще в 2018 році – на це питання пані Шевченко не відповіла. Хоча доповіла, що бюджет міста за 1 квартал 2019 року виконано на 103,1 %.

На чверть – з 30,5 до 40 мільйонів гривень, планується збільшити фінансування заходів з озеленення міста, розповів Олег Максименко, директор департаменту ЖКГ та капітального будівництва міської ради. На збирання та вивезення опалого листя восени, на думку О. Максименко, варто б додати 4,5 мільйони – щоб вистачило. Взагалі департамент ЖКГ лише озвучує свої побажання щодо того, скільки треба грошей на якісь роботи, пояснив ситуацію депутатам посадовець. А то вже справа депутатів: скільки дати і як проконтролювати, куди витрачені громадські кошти, наголосив пан Олег.

Збільшити на півмільйона заходи з висвітлення діяльності органів міського самоврядування запропонував депутатам Юрій Бережний, начальник інформаційно-аналітичної служби міської ради. По-перше, деякі підрозділи самоврядування гроші на висвітлення своєї діяльності вже витратили, пояснив він. По-друге, у самоврядування з’явились нові органи, діяльність яких тепер теж треба висвітлювати. Отже, на думку посадовців, публікації в ЗМІ та на біллбордах про те, що робить міське самоврядування, в Камянському в 2019 році мають коштувати 7,5 мільйонів гривень.

Висвітлення діяльності органів влади – це не «піар», а саме висвітлення роботи, зауважив Ю. Бережний на депутатські закиди. Але погодився з тим, що «піар», «паблік рілейшн», в перекладі з англійської означає «зв’язки з громадськістю».  В тлумаченні цього терміну це означає, в тому числі, що в нашому випадку влада за громадські гроші створює і підтримує громадську думку про себе.

Від редакції.

Можна сперечатись, чи потрібно саме зараз купувати автівки, або виділяти зайві кошти «про запас» на прибирання опалого листя. Але ситуація з фінансуванням витрат на так звані «депутатські повноваження» дивує.
Депутати самі собі ухвалили виділяти щороку по 200 000 грн на ці самі повноваження (цього року суму збільшили до 350 000 грн). За всю каденцію кожен депутат таким чином може витратити більше 1 мільйона гривень – гроші чималі, враховуючи кількість депутатів.

Та проблема полягає в тому, що ухваливши таке рішення, самі ж депутати не підтримують виділення коштів тим своїм колегам, з якими «не склалися стосунки». Не буду називати прізвищ, аби не ускладнювати ситуацію, бо справа, насправді, не у прізвищах, а у самому підході до роботи.

Як так може бути, що депутати не хочуть виконувати свої ж власні ріщення? Навіщо тоді їх було ухвалювати? Бо виділення тих чи інших коштів з бюджету залежить виключно від волі самих депутатів, які ухвалюють таке рішення на сесії.

Сьогодін знаходяться «причини», чому грошей не вистачило на фінансування повноважень окремих депутатів, коли чиновники міськради доповідають, що план бюджету перевиконується, і навіть є зайві гроші на піар чи придбання автівок.

Так, автівки для міськради теж потрібні, як і прибирання опалого листя, чи інформування громадян про діяльність органів влади (у розумних та виправданих межах, а не піар заради піару). Але зараз, відмовляючись фінансувати витрати на виконання повноважень окремими депутатами, депутатський корпус в цілому підриває довіру до цієї статті витрат. Бо виходить так, що одним можна за рахунок бюджету «покращувати імідж» на своєму окрузі, а іншім – ні. То вже тоді справедливо було б зовсім припинити фінансування цієї статті витрат для всього депутатського корпусу.

Сергій Гузь, головний редактор «Пильний погляд».