Пахощі фекалій з «хімією» дошкуляють мешканцям Кам’янського

Пахощі фекалій з «хімією» дошкуляють мешканцям Кам’янського

Ядучий сморід з каналізаційного колектора не дає дихати мешканцям вулиці Енергетиків, що на околиці Дніпробуду. Цю проблему обговорювали сьогодні на засіданні депутатської комісії міської ради з питань екології.

Автор: Валентин Фіголь.

«Сморід очі виїдає, люди вікон не відкривають!..» – описав поневіряння місцевих мешканців депутат Григорій Самойленко. За його словами, нестерпно смердить від каналізаційного колектора, що тягнеться вздовж вулиці Енергетиків. Цим колектором каналізаційна насосна станція №14 качає фекалії з промислової зони в північній та північно-західній частині Дніпробуду далі в центр міста.

«Запах не просто фекалій, а якихось ядучих хімікалій», – розповів депутат Самойленко, який на собі випробував дію каналізаційних пахощів.

Колектор качає лише побутові каналізаційні води, відповів представник водоканалу, запрошений на комісію. Але хто його знає, що там, у промзоні, в нього зливають власники об’єктів, додав він. Адже все – за парканами, скрізь – приватні території, і перевірити, що зливається в каналізацію, можливості нема.

Сморід, і справді, стоїть не цілодобово, а виникає кілька разів на добу, визнав Г. Самойленко. Так і є: колектор качає стічні води 4 рази на добу по 10 хвилин, погодився комунальник.

Єдине, що можуть зробити комунальники – це за сигналом мешканців про сморід приїхати та взяти проби в колекторі з території об’єктів, з якими є угода про каналізаційні послуги, а потім в лабораторії водоканалу зробити аналіз, щоб подивитись, що намішано у фекалії. А пахощі самі по собі нічим не регламентовані, погодились члени депутатської комісії.

«Що робити людям?» – запитав у представника водоканалу депутат міськради Самойленко. «А що може зробити водоканал?» – відповів питанням той.