Поки люди мітингують, покрівля школи №20 в Кам’янському може полетіти геть

Поки люди мітингують, покрівля школи №20 в Кам’янському може полетіти геть

«Поки ми мітингуєм, покрівля може будь коли злетіти!» – попередила Ірина Гончарук, директор школи, де стався обвал фрагменту стіни, учасників зустрічі – посадовців, педагогів та батьків учнів.

Автор: Валентин Фіголь

На зустрічі 13 серпня Олександр Чернишов, перший заступник міського голови Кам’янського, Костянтин Саусь, заступник міського голови з питань ЖКГ, і директор школи Ірина Гончарук відповідали на питання батьків.

Хто робив капремонт покрівлі в 2015 році? З цим за заявою директора школи  розбирається поліція, відповів О. Чернишов.

Що планується робити з корпусом, де стався обвал? Будівля 1936 року, наголосив посадовець. Є проект місцевого інституту цивільного проектування, згідно якого планується розібрати дах і вершечок стіни, зробити металевий армуючий каркас і скласти покрівлю – використовуючи існуючі конструкції, де це можна. Роботи коштуватимуть приблизно 4 мільйони гривень, які доведеться просто забрати з іншого об’єкту, де ремонт не такий нагальний.

Що з учбовим процесом в школі? Планується закінчити капремонт 2-го учбового корпусу на північ від старого. В цьому корпусі можна організувати навчання в одну зміну з підзміною, розповів О. Чернишов.

Чи гарантує міське самоврядування, що відремонтований новий корпус, 1972 року побудови, безпечний? Це питання до експертів. Є попередні висновки від експертів того ж інституту цивільного проектування, що будівля знаходиться в задовільному стані.

Покажіть висновок, зажадали батьки. О. Чернишов запропонував вибрати десяток представників до ініціативної групи, і почитати висновок десь у біль тихому місці. Бо збори стали галасливими та емоційними, люди намагались перекричати одне одного… Дуже важка й невдячна справа отак спілкуватись – втрьох проти юрби, яка кричить, пояснив Констянтин Саусь.

 

Ініціативна група і посадовці рушили до кабінету директора школи, де й продовжилось спілкування сторін.

О. Чернишов запропонував звернутись ще до якихось експертів, на вибір батьків.

Знову заговорили про довіру: до слів, до документів. Хто персонально дасть гарантії батькам, що школа безпечна? Виявилось, що з присутніх ніхто не дасть таких гарантій. Краще тоді школу закрити як аварійну і перевести дітей в інші школи, запропонував пан Чернишов.

Ніхто також персонально не наглядає за ситуацією в школі, де в липні стався обвал частини фронтону, пояснили посадовці. Є у міського голови заступники за напрямками діяльності, і сфера освіти, певно, у Тетяни Завгородньої, керуючої справами міськвиконкому, яка у відпустці до наступного понеділка.

Оця невизначеність і є причиною недовіри людей, пояснювали батьки посадовцям. Хто поклав покрівлю так, що вона зруйнувала стіну – ніхто не знає, ніхто персонально ні за що не відповідає… Звідки взятись довірі, питали батьки?

Не варто бачити навколо самі негаразди, закликав людей перший заступник міського голови. Можна побачити й гарне: он який поряд ЦНАП оновлюється, а ще новий спортивний комплекс на Соцмісті побудують!.. Люди, на думку О. Чернишова, надто багато читають погані новини, а ЗМІ надто багато уваги приділяють «чернушці», закинув посадовець журналістам. Ми знаємо і гарні новини – про них достатньо повідомляється в ЗМІ, запевнили батьки.

Ажіотаж навколо ситуації в школі №20 заважає ремонту, нагадали посадовці. Вже була готовність працювати, але почали люди хвилюватись і вимагати пояснень – і все затихло до роз’яснення ситуації.

Учасники зустрічі домовились визначитись, які ще потрібні експерти, і за тиждень зустрітись знову.

Читайте по цій темі також:

Кто виновен в крушении части фасада школы №20 в Каменском? (ДОПОЛНЕНО)

Батьки стурбовані тріщінами в іншому корпусі школи №20 і хочуть гарантій безпеки (+відео)

Обвал фронтону школи №20 в каменському: навчальний рік почнеться своєчасно