Велосипеди в Кам’янському – транспорт для відчайдушних

Велосипеди в Кам’янському – транспорт для відчайдушних

Автор: Валентин Фіголь.

Річниці загибелі Володислава Мелешко, заступника міського голови Кам’янського, присвячується публікація.

Трагічний випадок з Мелешко трапився 7 серпня 2018 року. Пан Володислав їхав велосипедом по території Романково і потрапив колесом у гратки зливової каналізації. Велосипед перекинувся, і заступник міського голови полетів сторч головою і вдарився об асфальт. Шолом і навички досвідченого велосипедиста не допомогли: Володислав отримав тяжку травму голови й шиї, і помер надвечір в лікарні, не приходячи до тями.

Цей випадок торік був не єдиним смертоносним дорожнім інцидентом за участю велосипедиста. Ще одного велосипедиста переїхав автобус на перехресті проспектів Свободи та Аношкіна. Велосипедист надто швидко мчав вниз проспектом Свободи, пояснював водій автобуса…

Те, що їздити велосипедом в Кам’янському небезпечно, підтвердив і випадок, що стався вдень 8 серпня на мостовому переході через Дніпро. Водій автомобіля марки «Chevrolet Lacetti» не надав перевагу в русі велосипедисту, який рухався по головній дорозі, і збив його. Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди 28-річний велосипедист отримав тілесні ушкодження. Водій «Chevrolet Lacetti» зупинився, переконався, що чоловік живий і місце пригоди поспішно залишив.
Поліцейські оперативно встановили та розшукали транспортний засіб і його керманича. 42-річний чоловік свою причетність до ДТП визнає та пояснює, що поїхав з місця пригоди, бо злякався.

Їздити по місту велосипедом стало модно. Велосипедистів різного віку та кваліфікації на дорогах стає все більше. Особливих велодоріг або виділених для велосипедистів смужок на дорогах нема. Зате є несподівані пастки-перешкоди у вигляді дірок в асфальті.

 

 

Тому велосипедисти в Кам’янському їздять скрізь – тротуарами, наприклад, маневруючи поміж пішоходами. Дітлахи гасають на велосипедах попід будівлею міської ради – а там, між іншим, зі стін облицювання відвалюється шматками, і ходити під будівлею небезпечно, про що попереджають написи на стіні!

Ще одне джерело небезпеки для велосипедиста – повітря, яким він дихає. Водії авто хоч можуть сховатись у кондиціонованих салонах, а велосипедист мимоволі відчуває всі пахощі індустріального міста. Адже наше місто вважається одним з найбільш забруднених в Україні.

Тому в нашому місті велопрогулянки можна віднести скоріш до екстремального, ніж до здорового способу життя.