Ділитись прекрасним вчились мешканці Кам’янського на уроці малювання

«Кожен бачить прекрасне. Але, щоб поділитись прекрасним з іншими людьми, треба стати художником!» — пояснював необхідність творчості художник Денис Самовол на відкритому уроці з малювання.

Автор: Валентин Фіголь.

На урок до центральної бібліотеки Кам’янського прийшли діти й дорослі — чоловіки й жінки різного віку. Їх об’єднало бажання навчитись малювати. Бо майстер сказав, що кожен може малювати – більшість просто бояться пробувати.

Денис Самовол – художник-самоук, який два десятки років професійно малює. Він ілюструє книжки, створює комікси, виконує безліч різних замовлень намалювати те чи інше.

Малювати людина навчилась раніше, ніж винайшла колесо, нагадав Денис  про зображення доісторичних часів, виявлені на скелях і в печерах. Давні художники не отримали фахової освіти. Вони навчились малювати, споглядаючи довколишній світ і постійно тренуючись. «Художник має розвивати всього два навики: споглядання та тренінг, щоб рука могла вірно передати те, що бачить око».

Починати вчитись малювати Денис рекомендує з найпростішого, адже будь яке складне зображення базується на простих елементах: лінії, крапки… Намалювати людину можна за допомогою еліпсів та рисочок – і буде зрозуміло.

Далі треба навчитись малювати силует предмету чи істоти. Фігура буде пласкою, але людська фантазія сама додає об’єм.

Той, хто вміє намалювати людину з рисочок та кружечків, зобразити силует будинку чи машини – той вже малює краще за 80% людей, які так і не наважились почати малювати, нагадав учням художник Самовол.

В природі не існує прямих ліній, пояснив художник: навіть лінія обрію – лише фрагмент величезного кола. Людина придумала прямі лінії та геометричні фігури для спрощення. Отже, малювати можна вчитись через зображення істот та предметів через геометричні фігури: голова – еліпс, тулуб – прямокутник, голова в шоломі — трикутник…

«Фантастичні зображення – поза геометрією, — розповів Денис. – Якщо треба намалювати фантастичний замок чи казкову зброю – малюйте криво».

Спочатку треба навчитись малювати так, щоб сторонньому глядачеві було зрозуміло, що зображене. Тобто зображення має бути в цілому схожим на оригінал. І лише потім слід деталізувати малюнок, додаючи дрібні нюанси: тіні, рефлекси від світла та інші ефекти.

«Показуйте свої малюнки іншим людям, — закликав художник учнів. – Художник, який нікому не показує свої твори, вариться у власному соку. Такий митець перебуває в полоні однієї з двох ілюзій: вважає всі свої малюнки або довершеними, або не вартими уваги. А істина десь між крайнощами».