Школу №20 закривають до проведення експертизи, батьки учнів все одно невдоволені

Автор: Валентин Фіголь

Припинити капітальний ремонт до отримання експертних висновків, не починати навчальний рік, а школярів перевести в інші школи — таку пропозицію озвучив 15 серпня Олександр Чернишов, заступник міського голови, на черговій зустрічі з батьками учнів школи.

Міське самоврядування саме визначається: хто саме буде проводити експертизу будівель школи – корпусу 1936 року побудови, в якого 27 липня відвалився шматок фронтону, і корпусу 1972 року, в якому зараз відбувається капітальний ремонт.

В новішому корпусі планувалось організувати навчання школярів після обвалу фронтону в старому корпусі. Але батьки учнів звернули увагу на тріщини на кількох поверхах будівлі – в стінах та на підлозі. Тож батьки почали вимагати від міського самоврядування експертного обстеження ремонтованої будівлі.

«Ми боїмося, що 1 вересня наші діти прийдуть до школи, а вона впаде!» — пояснювали батьки своє занепокоєння.

«Ми боїмося, що нинішній капітальний ремонт виявиться косметичним і лише приховає існуючі недоліки», — говорили люди на зустрічі з посадовцями.

Костянтин Саусь, заступник міського голови з питань ЖКГ, запросив на зустріч експертів. Експерт розповів, що їхній інститут – приватне підприємство, правонаступник державного радянського інституту, і займається всім комплексом проектувальних та експертних робіт щодо будівництва. К. Саусь, група батьків та експерти пішли оглядати будівлю 1972 року побудови.

Тимчасом О. Чернишов спілкувався з рештою батьківської спільноти. Як і під час попередніх зустрічей, люди запитували: хто відповідатиме за стан будівлі, де планувалось навчати дітей? Чи продовжуватиметься капітальний ремонт в новішому корпусі до отримання висновків експертів? «Я сьогодні повідомлю підрядника – нехай припиняє роботи і виводить людей з будівлі до проведення експертизи», — повідомив батьків посадовець.

Після від’їзду пана Чернишова батьки залишились обговорювати ситуацію. Закриття школи їх не влаштовує теж, переводити дітей в якісь інші школи, до інших вчителів люди не хочуть.