Черговий скандал на “Хвилі” та продовження зйомок фільму про вмираючі річки в Кам’янському

Черговий скандал на “Хвилі” та продовження зйомок фільму про вмираючі річки в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь

Повідомлення про те, що на територію човнярської станції “Хвиля” вдираються невідомі, надійшло до поліції вранці 16 серпня.

Трапилось ось що. Охоронці ТОВ “Муніціпальна гвардія” приїхали, щоб взяти під охорону станцію за умовами угоди з КП “Благоустрій”. Нагадаємо, що “Благоустрій” опікується територією човнярської станції після того, як суд за позовом міського самоврядування відібрав цю територію в ГО “Хвиля”.

Але нових охоронців на станцію не пустили представники правління “Хвилі”, розповів Григорій Самойленко, представник “Благоустрою”. До того ж, човнярі викликали поліцію, повідомивши про те, що на станцію лізуть незнайомці.

.Поліція приїхала, криміналу в ситуації не виявила. “Гвардійці” врешті зайняли сторожові пости, як і планували.

Скандали на станції не вщухають, бо правління ГО не хоче випускати владу з рук, кажуть човнярі. Сьогодні членам товариства доводиться платити за послуги, які надає ГО (електроенергія, охорона), а ще “Благоустрою” – за те, що човнярі користуються землею не за призначенням.

В той же час, на міському пляжі кінодокументалісти знімали фільм про те, як вмирають річки на Україні. Окрім пляжу і пейзажів зеленого Дніпра, знімальна група побувала біля Верхньодніпровська, в селах Жуківка на річці Домоткань та Чонгарівці на Самоткані. Обидві річки практично зникли, перетворившись на зарослі комишем болота.

 

 

Одночасно з водою зникають і села: і в Жуківці, і в Чонгарівці чимало покинутих садиб. “Нема води – і люди не тримаються в селі…” – кажуть місцеві мешканці.

Документальний фільм, зйомки якого почались ще навесні, розповідатиме про деградацію екосистем річок в Україні, і як це впливає на життя людей.