«Справа чорної кішки»: розслідування знову поновлено

«Справа чорної кішки»: розслідування знову поновлено

Суд знову примусив поліцію поновити розслідування скандальної «Справи чорної кішки». Історія про те, як молодий кам’янчанин гепнув об асфальт кицькою так, що вона за кілька годин вмерла, трапилась в Кам’янському в травні. З тих пір поліція двічі закривала кримінальне провадження, не вбачаючи в діях молодика складу злочину.

Автор: Валентин Фіголь

Сьогодні Дніпровський районний суд розглядав скаргу заявниці по справі на останню постанову поліції про закриття кримінального провадження за фактом жорстокого поводження з твариною.

Нема доказів, що він хотів вбити тварину, пояснила в суді пані Петропольська, представник прокуратури. Молодик пояснює, що рятував таксу від кицьки, відірвав її від собаки і відкинув за хвіст. Те ж саме каже власниця такси: кішка кинулась на її собаку, і вона попросила перехожого допомогти. Отже, нема підстав вважати, що молодий чоловік жорстоко повівся з кішкою – він рятував від неї таксу.

«Я сама бачила, як Р. (прізвище не називаємо, бо триває розслідування) схопив кішку за шию та за задню частину тіла, підняв над головою та кинув з силою на асфальт!» – нагадала Лілія, очевидець інциденту та заявниця. Те ж саме показує ще один свідок.

Поліція недбало розслідувала справу, вважає Лілія. Варто було би влаштувати одночасний допит її та власниці такси, нагадує заявниця свої вимоги до слідчих. До того ж, чоловік, який кинув кішку, досі має невизначений статус у цій справі, зазначила вона: не підозрюваний, не свідок…

Суддя Євген Багбая виніс ухвалу: поліція не все зробила для розслідування інциденту. Тому має заново відкрити кримінальне провадження і провести одночасний допит заявниці зі свідком, а також опитати ветеринара, до якого Лілія привезла кішку.

«Якщо такі випадки жорстокості до тварин лишатимуться без покарання, то я боюсь і за інших тварин, і за людей!» – заявила Лілія.