Кам’янчани зможуть змінювати реєстрацію місця проживання онлайн

Кам’янчани зможуть змінювати реєстрацію місця проживання онлайн

Верховна Рада прийняла законопроект № 5463 про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларуванню місця проживання в Україні.

В Міністерстві цифрової трансформації зазначають, що зміна місця реєстрації на сьогодні є однією з найскладніших в отриманні державних послуг, і, водночас, найпопулярнішою. Новий закон дозволить спростити її отримання. Підкреслюють, що кожний третій українець мешкає не за місцем реєстрації, а більше 1 мільйона людей живуть без реєстрації взагалі.

Міністр цифрової трасформації Михайло Федоров зазначив, що людина в додатку чи на порталі «Дія» зможе вказати адресу, за якою фактично проживає, і отримати підтвердження від власника житла. Більше не знадобиться ніяких паперів та походів до ЦНАПу.

«Щоб держава розуміла, де зареєстрована людина, існують електронні реєстри, а не ксерокопії», – додав Федоров.

Закон передбачає, що місцеві громади будуть вести реєстри виключно в електронному форматі, а спеціально розроблений модуль на базі Державної міграційної служби створить єдину інформаційну систему, де можна буде швидко перевірити необхідні дані.

В той же час зазначається, що місце реєстрації не буде надавати людині право власності на житло, а лише повідомлювати державу, де вона мешкає.

Відтепер реєстрація не буде впливати на отримання послуг – оформляти пенсію, документи або медичну допомогу можна буде, не прив’язуючись до місця реєстрації.

У відомстві роз’яснили, як скористатися послугою. Для цього необхідно на порталі «Дія» вибрати пункт «Реєстрація місця проживання» та заповнити заяву. Власник житла, де мешкає людина, зможе підтвердити запит і дозволити зареєструватися у житлі, яке внесено в реєстр нерухомого майна. Після цього відомості про нове місце проживання автоматично з’явиться у реєстрі, а зняття з попереднього місця також відбудеться автоматично.