Чим можна зайнятись у бібліотеці в Кам’янському

Початок навчального року – це ніби відкриття нового сезону в бібліотеках, після літніх відпусток та ремонтів. Про сервіси та можливості, які надають відвідувачам бібліотеки Кам’янського – від Тетяни Герасюти, заступника директора централізованої міської бібліотечної системи.

Автор: Валентин Фіголь

«Наша  бібліотека — не лише зібрання текстів та документів. Вона поступово стає місцем, де можна поспілкуватися з друзями, провести ділову зустріч, взяти участь в культурно-мистецьких заходах і провести своє дозвілля змістовно», — наголошує Т. Герасюта.

Центральна бібліотека в місті Кам’янському відкрилась в 1934 році. Тоді ще не було ні телебачення, ні інтернету, навіть газети та журнали передплачували та отримували далеко не всі громадяни. Тому бібліотека довго була джерелом інформації про довколишній світ, науку та техніку.

«Сучасна бібліотека в умовах інформаційних технологій змушена доводити свою потрібність та життєздатність», — зазначила Т. Герасюта.

В 2002 році в бібліотеці був створений Інтернет-центр з безкоштовним зв’язком.  Зараз бібліотека має 23 сучасних комп’ютери, розташованих у читальній залі, відділі абонементу, юнацькому відділі, секторі краєзнавства тощо, безкоштовний доступ до інтернет, WI-FI.

Бібліотека поступово трансформується в навчальний та презентаційний простір для багатьох митців. Зараз бібліотека надає можливість художникам, письменникам, фотографам, вишивальницям та багатьом іншим майстрам використовувати її як презентаційний  майданчик.

Юрій Коровін
Юрій Коровін не презентації в бібліотеці

Бібліотечні працівники для відвідувачів придумують і організовують зустрічі з письменниками, виставки літератури на злободенні теми.

У бібліотеці  працює 12 клубів за інтересами. Деякі існують  багато років: літературний клуб  «Віварт», Краєзнавче товариство «Кам’янське — Дніпродзержинськ, «Клуб інтелектуального кіно», тінейджерський клуб «Вибір», тощо.

У бібліотеці відкрита власна арт-галерея з постійною експозицією місцевого художника Євгена Лебедєва, багато років функціонує мистецький лекторій «Світова художня культура», майже п’ять років існує при бібліотеці фольклорний гурт «Калина», який у 2017 року став лауреатом Всеукраїнського фестивалю народної творчості «Червона Калина»(м. Кривій Ріг).

Коворкінг-центр – принципово нова модель роботи бібліотеки з відвідувачами. Також це майданчик для спілкування і реалізації власних творчих проектів – майстер-класів, презентацій, виставок тощо.

Майстер-клас з орігамі

«Сьогодні міська бібліотека ім. Т.Г. Шевченка є незалежною від політичної кон’юнктури унікальною книгозбірнею, яка володіє потужним інформаційним потенціалом, доступним кожному мешканцю міста», — наголошує заступник директора ЦБС Кам’янського.