Про загрозу підтоплення центру Кам’янського через невчасну паперову тяганину

Про загрозу підтоплення центру Кам’янського через невчасну паперову тяганину

Загроза підтоплення центральної частини міста через параліч дренажно-меліоративної системи промайнула над Кам’янським днями. Промайнула – та й була забута, хоч ця історія досить характерна, щоб повторитись деінде.

Енергопостачальники вимкнули у минулі вихідні струм на міській електропідстанції в центральній частині міста. Через це зупинились насоси, які перекачували дренажні та зливові стоки правобережної частини міста в річку Коноплянку. Зупинка насосів загрожувала тим, що вода в дренажно-меліоративній системі відкритого типу підіймалась би, затоплюючи промислову зону та житло в районі, прилеглому до вулиці Широка. Про таку загрозу нагадував Олег Максименко, директор департаменту ЖКГ міста, розповідаючи про надзвичайну подію.

В неділю департамент звернувся до рятувальників, ті пригнали до насосної станції потужний генератор, від якого певний час працювали насоси. Але той генератор витрачав стільки пального, що його робота коштувала б 6 тисяч гривень на добу.

Втім, протягом доби підстанцію було знову підключено до енергоспоживання. Деталі розповів Костянтин Саусь, заступник міського голови Камянського.

Відкриття енергоринку в україні привело до того, що у енергетиків виникло розділення на виробників, транспортувальників, постачальників електроенергії. І з усіма тепер треба підписувати окремі угоди. Поки відбувалась звична для українських реалій паперова тяганина, департамент ЖКГ не встиг по заключати ті всі угоди. Причому тут нема вини посадовців – затримки суто процедурні, які залежать від усіх сторін майбутньої угоди, наголосив К. Саусь. Це не було ніяке відключення за борги абощо!

Енергетики на підставі того, що нема угод, взяли та й вимкнули струм на одній з підстанцій. Але все вже в порядку: документи підписані, енергоспоживання відновлене.