Ще один житловий будинок розвалюється на очах переляканих мешканців в Кам’янському

Ще один житловий будинок розвалюється на очах переляканих мешканців в Кам’янському

За якийсь місяць порепався і скособочився двоповерховий житловий будинок 69 по вулиці Лисенка. Мешканці нажахані можливими обвалами. Управителі житлом визнають свою безпорадність, а департамент ЖКГ обіцяє прислати когось подивитись.

Автор: Валентин Фіголь

Перші тріщини в стінах будинку люди помітили на початку осені. «Тріщало вдень і вночі, лускала плитка на стінах», – розповідають мешканці. Буквально протягом місяця будівля потріскалась на обох поверхах.

Сьогодні тріщини в стінах місцями такі, що в них можна просунути пальці руки, і вони не дістають дна.

«Двері перехнябило, не можемо нормально ні відкрити, ні закрити!» – ремствує молоде подружжя Ростислав та Світлана з квартири 6.

«Ми зробили ремонт в квартирі – і все порепалось! – скаржится Олена з квартири 7. – Мій чоловік повернувся з АТО, в нього і так була депресія, а зараз через ці кляті тріщини він вельми переживає!»

Люди власноруч поробили контрольні перемички на тріщинах, щоб бачити, як розвивається деформація будинку. А що будинок деформується – це видно по нахилу плит перед ганком і просадці відмостки біля стіни.

Навесні біля будинку прорвало водогін. Приїхали аварійники водоканалу, ліквідували аварію. Але води хтозна скільки встигло набратись під самий будинок – в під’їзді ще й досі відчувається вогкість та запах плісняви. «Мабуть, від того потопу і почав провалюватись будинок, – припускає Ростислав. – Робітники УКОЖФ зривали підлогу в одній з квартир першого поверху, так під низом стояла вода…»

Мешканці звернулись до УКОЖФ та департаменту ЖКГ. Управителі натякнули, що ситуація за межами їхньої компетенції, але досі не надали людям ніякого акту обстеження будинку. В департаменті пообіцяли когось прислати для огляду. Люди записались на прийом на наступний понеділок до директора департаменту ЖКГ.

«Спробуємо достукатись до влади, пояснити всю серйозність ситуації, – кажуть люди. – Тріщини ростуть постійно, ми боїмося вже не просто за своє житло, а за своє життя! Невідомо, скільки в нас лишилось часу…»