Марш за вільне дихання пройшов у Кам’янському

Марш за вільне дихання пройшов у Кам’янському

Акція «Марш за клімат» зібрала в центрі Кам’янського з півсотні людей, які таким способом ділились із земляками тривогою щодо безпеки життя – свого та дітей.

Автор: Валентин Фіголь

В марші взяли участь представники кількох громадських та політичних організацій, просто небайдужі до екологічних проблем мешканці міста.

Учасники акції привертали увагу земляків до забруднення повітря промисловими викидами. Нагадували про високу захворюваність в Кам’янському і про те, що люди можуть хворіти саме через те, що дихають отрутою. Особливо небезпечне отруєння для дітей, нагадав Євген Колішевський, представник ГО «Голос Природи».

Люди пройшли маршем по скверу проспекту Свободи і дійшли до адміністративної будівлі ДМК. Біля ДМК відбувся ще один обмін репліками між учасниками. Мовляв, чого зібрались тут і у вихідний, а не в будень біля будівлі міської ради? Тому що в будень ніхто не прийде на акцію, відповіли організатори. Але людям сподобалась ідея прийти на сесію міської ради 4 жовтня. Якраз і позицію самоврядування можна буде почути, зраділи небайдужі.

Учасники заходу підписали резолюцію, яка буде направлена до міської та державної влади.

В резолюції – вимоги та пропозиції до влади з питань довкілля. Люди вимагали посилення відповідальності за забруднення довкілля, прийняття державної програми порятунку річки Дніпро, переходу до відновлювальної енергетики та екологічного транспорту, поводження з відходами, як із сировиною.

Треба частіше збиратись і нагадувати людям про те, що отруєне довкілля вбиває, пропонували люди. І реалізувати своє конституційне право на безпечне довкілля більш практично – вимагати змін в нормативній базі та державній політиці, якщо існуючі не допомагають.