Підприємці Кам’янського збираються виступати проти змін до податкового законодавства

Підприємці Кам’янського збираються виступати проти змін до податкового законодавства

Вимагати від президента України накласти вето на закони щодо посилення контролю за розрахунками в бізнесі – для цього збирається в Київ делегація підприємців з Кам’янського. Вони долучаться до акції біля офісу Президента в понеділок, 30 вересня.

Автор: Валентин Фіголь

Мета акції – звернути увагу президента на ситуацію, в якій опинились малі та середні підприємці, що працюють на так званій «спрощеній» системі оподаткування. Нові закони “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг” (№ 1073) та “Про внесення змін до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг” (№ 1053-1) заважатимуть малому та середньому бізнесу працювати легально, вважають підприємці.

«Володимир Зеленський! Зупиніть наступ фіскалів! Вимагаємо вето на каральні закони 1053-1 та 1073, що ведуть до знищення спрощеної системи оподаткування!» – сказано в зверненні Комітету підприємців України, яке цитують підприємці Кам’янського.

 «Вимагаемо накласти вето на закони 1053-1 та 1073 бо це тиск на бiзнес» – написано в петиції гаранту Конституції, яку поки що підписали півсотні осіб з 25 тисяч потрібних для розгляду петиції підписів. https://petition.president.gov.ua/petition/74532

Ключовим нововведенням у вказаних законах є запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та електронних чеків.У разі перевищення фізособою-підприємцем з числа платників єдиного податку 2-4-ї груп в календарному році обсягу доходу в 1 мільйон гривень, застосування РРО та/або програмного РРО для такого платника обов’язкове. Підприємці вважають, що застосування РРО при торгівлі малими об’ємами товарів (на базарі, наприклад), або в сфері послуг (майстерні з ремонту взуття…) надто клопітна й невигідна справа, яка зводить нанівець всі принади «спрощеної» системи оподаткування.