Боротьба влади зі стихійними звалищами та відкриття кризового центру для дітей в Кам’янському

Ліквідація стихійних звалищ на території міста набуває певного сюрреалізму, бо часом схожа на боротьбу міського самоврядування проти населення – своїх роботодавців. Люди складають мальовничі інсталяції в різних місцях, а влада їх руйнує.

Автор: Валентин Фіголь

Про сміттєві інсталяції

Про цю безнадійну боротьбу розмовляли посадовці на черговому засіданні комісії щодо виявлення та обліку безхазяйних відходів на території Кам’янського, під головуванням першого заступника міського голови Олександра Чернишова.

Комісія веде облік стихійних звалищ. Потім інформація про їх розташування передається в міське управління екології. Грошами на роботу з руйнування сміттєвих інсталяцій розпоряджається саме це управління.

Найважче прибирати накидане місцевими мешканцями сміття в приватному секторі – там звалища стихійно виникають на одних і тих же місцях щороку, визнав начальник управління екології та природних ресурсів міської ради Богдан Наполов. Та й в багатоквартирному житловому секторі люди не просто викидають де попало побутові відходи, а й крупногабаритне сміття.

У ході засідання члени комісії надали поліції адреси, де були зафіксовані несанкціоновані звалища й звернулися з проханням додати їх до переліку вулиць, які патрулюються правоохоронцями. Як показує досвід, зазначили в управління екології та природних ресурсів міської ради, коли поліцейські робитимуть людям зауваження, то ті менше викидатимуть сміття на стихійні звалища.

Кризовий центр для дітей

Сьогодні ж в місті поліція презентувала дитячий кризовий центр в приміщенні колишнього Заводського районного відділу міліції на вулиці Медичній, 15.

Новацію презентував начальник ГУНП в Дніпропетровській області Володимир Огурченко. Кризовий центр – нова форма роботи поліції з дітьми, які стають свідками чи жертвами правопорушень. В кімнаті, обладнаній для відпочинку та ігор, з дитиною спілкуються правоохоронці. А в сусідній кімнаті за дитиною наглядає психолог і потім робить свої висновки з поведінки дитини.

На презентації були присутні співробітники Заводського відділу Пробації – служби, яка теж має справу з неповнолітніми.

Кризовий центр споруджено за сприяння міського самоврядування, підкреслив В. Огурченко. В області поки що лише 2 таких заклади: в Дніпрі та Кам’янському.

Міське самоврядування підтримує правоохоронців, адже вони захищають мешканців, зазначив присутній на презентації Андрій Білоусов, міський голова Кам’янського.

Психологів, які працюватимуть в кризовому центрі, також надасть місто, пояснив В. Огурченко.

Правоохоронці сподіваються, що робота центру дозволить ефективніше використовувати інформацію, отриману від дітей.