Акція на честь солдатських матерів та промоція Миколаївського розпису в Кам’янському

Акція на честь солдатських матерів та промоція Миколаївського розпису в Кам’янському

Дві художні експозиції відкрились днями в нашому місті.

Автор: Валентин Фіголь

Фотовиставка «Ось мати твоя…» відкрилась в музеї історії міста. В експозиції представлені фотопортрети матерів воїнів з Кам’янського, що загинули в АТО. Жінки представлені в національних костюмах та головних уборах.

На відкритті виставки присутніх розважили концертом самодіяльних артистів. Гостей неабияк розчулив виступ матері одного з загиблих, яка читала шкільний твір свого сина.

Тимчасом в центральному правобережному парку запрацювала виставка робіт Віктора Самовара, художника, викладача художньої школі ім. Першудчева.

Художник Віктор Самовар (у центрі) з відвідувачами виставки

Художник експонує свої роботи, здебільшого в пастельних тонах. В. Самовар визнає, що досі йому більше подобались спокійні фарби, але останнім часом він почав експериментувати з більш яскравими кольорами, контрастними їх композиціями.

Роботи в напрямі, відомому як Миколаївський розпис – другий розділ виставки.

Миколаївський розпис

Миколаївський розпис відомий понад триста років. Це розпис густими контрастними фарбами на предметах домашнього вжитку. В. Самовар практикує цей напрямок живопису в художній школі. Таким чином, традиційна культура живопису співпрацює з іншими, більш молодими її напрямками. �~