Назустріч теплу: як мешканці Кам’янського заважають одне одному грітися

Назустріч теплу: як мешканці Кам’янського заважають одне одному грітися

Початок опалювального сезону – делікатний момент, коли комунальникам і споживачам їхніх послуг варто зробити крок назустріч одне одному.

Автор: Валентин Фіголь

«Під’їзд відчиніть! – загрюкали в двері вранці дядьки в спецівках з ліхтариками на головах – Опалення запускаємо!»

Працівникам «Тепломереж» потрібно було спуститись до підвалу – туди, де розташована запірна арматура системи опалення будинку.

І почалось! «В кого ключі від підвалу?..» – забігали сполохані візитом сусіди.

«Ключі є в тьоті Наді!» – пригадав хтось. Тьотя Надя поїхала на заробітки.

«Ключі є в Андрія!» – перебирали сусіди варіанти. Андрій теж на заробітках в столиці.

Ключі є в тьоті Вєри, але тьотя Вєра ще живе на дачі.

Ключ є в Ігнатовича, але Ігнатович – в лікарні…

Комунальники махнули рукою та й пішли геть – запускати опалення в інших будинках.

Такі ситуації щороку виникають, і не лише на початку опалювального сезону. Людей, які замикають під’їзди та підвали, можна зрозуміти – вони бережуть майно від злодіїв. Але й комунальників варто розуміти – вони мають робити своє, а для цього їм потрібен доступ до запірної арматури.

Допомогти комунальникам безпроблемно запустити опалення в будинках закликав мешканців міста Віталій Малий, головний інженер міської аварійної служби. Він нагадав споживачам, що вони можуть власноруч випускати зайве повітря з системи централізованого опалення через крани Маєвського в квартирах.

Також аварійники порадили людям: біля кожного підвалу має бути написано номери телефонів мешканців, в кого зберігаються ключі. «Могли б і попередити про запуск системи! А то приходять вдень, коли люди всі на роботі. Оголошення якісь повісили б!..» – в свою чергу, висловлюють побажання мешканці.