Засідання міськвиконкому та звернення міського голови Кам’янського щодо опалення Соцміста та БАМу

Автор: Валентин Фіголь

Виконавчий комітет міської ради Кам’янського на засіданні 23 жовтня затвердив порядок денний позачергової сесії міської ради. Головне питання, заради якого збирається сесія – дати з міського бюджету 14 мільйонів ДТЕКу, щоб провів протягом кількох місяців модернізацію електромереж на Соцмісті.

Скільки питань буде в порядку денному сесії, призначеної на 25 жовтня – невідомо. Поки що депутати ради не отримали проектів рішень. Буде стільки питань в порядку денному, скільки встигнуть підготувати виконавчі підрозділи, сказав напередодні Олександр Залевський, секретар міськради.

Але одне питання точно буде: заплатити за децентралізацію опалення в місті ще 14 мільйонів гривень. Це необхідно для організації опалення, наголосив на засіданні міськвиконкому секретар міськради.

З приводу організації опалення на Соцмісті та БАМі до мешканців Кам’янського звернувся міський голова Андрій Білоусов.

«З огляду на те, що підприємство «ДніпроАзот» перевело більшість цехів на альтернативні джерела опалення, воно більше не має потреби виробляти теплову енергію на власній ТЕЦ. Також у зв’язку з низькими показниками сплати населення за спожиті послуги на сьогодні борг комунального підприємства «Тепломережі» перед «ДніпроАзотом» становить 70 мільйонів гривень. Усе це призвело до того, що керівництво «ДніпроАзоту» двічі зверталося до міської влади з заявами про неможливість включення ТЕЦ у роботу і забезпечення централізованим теплопостачанням мешканців мікрорайонів Соцмісто та «БАМ».

Через це міська рада змушена була ухвалити відповідне рішення та вжити належних заходів, а саме: організувати роботу з переведення користувачів на індивідуальне опалення і залучити інвесторів до будівництва котелень для опалення об’єктів бюджетної сфери, провести модернізацію електричних мереж у будинках, встановити електроопалення в квартирах пільгової категорії населення.

Електричне опалення потребує задовільного стану зовнішніх електричних мереж підприємства «ДТЕК Дніпровські електромережі» та збільшення потужності на кожну квартиру, яка на сьогодні становить 3 кВт. Цього недостатньо для забезпечення безаварійної подачі електроенергії, адже навантаження на мережі при переході на електрообігрів зростуть удвічі. На даний момент компанія «ДТЕК Дніпровські електромережі» виконала технічне переоснащення мереж згідно з ремонтними планами та інвестиційною програмою, затвердженою державним регулятором НКРЕКП. Що стосується підвищення потужності у кожній квартирі, для цього потрібні додаткові джерела фінансування.

Протягом останніх днів Кам’янська міська рада і «ДТЕК Дніпровські електромережі» переглянули низку рішень і досягли компромісу – місто виділить компанії 14 мільйонів гривень для оплати робіт з модернізації електромереж. Ці кошти дозволять за рахунок міського бюджету збільшити потужність для однокімнатних квартир на 1 додатковий кіловат, двокімнатних – на 1,5 кВт, трикімнатних та більших – на 2 кВт. Це питання буде розглянуто на найближчій сесії Кам’янської міської ради.

У першу чергу компанія «ДТЕК Дніпровські електромережі» подбає про збільшення потужності у квартирах, які вже відключені від централізованого теплопостачання і для яких електроопалення є єдиним джерелом отримання тепла.

Також ведуться переговори з керівництвом «ДніпроАзоту» про запуск ТЕЦ підприємства цього року, що дасть можливість мешканцям без шкоди перейти на електроопалення та отримувати тепло в період модернізації електричних мереж. За такою ж схемою планується в найближчі 2-3 роки перевести на індивідуальне опалення і споживачів центральної частини міста, яка опалюється Дніпровською ТЕЦ.

Компанія «ДТЕК Дніпровські електромережі» буде проводити заплановані роботи з 1 листопада. Це дасть можливість підготувати всі будинки до переходу на автономне опалення і у подальшому забезпечити надійним електропостачанням мікрорайони Соцмісто та «БАМ» з урахуванням того, що тепло від ТЕЦ «ДніпроАзоту» в опалювальному періоді 2020-2021 років подаватися вже не буде», — повідомив голова Кам’янського.