Кам’янське запускає опалення та продовжує боротись з бур’янами

Кам’янське запускає опалення та продовжує боротись з бур’янами

Комунальники продовжують запуск системи централізованого опалення на лівобережжі та в центральній частині міста. Тимчасом на проспекті Свободи косять траву в сквері.

Автор: Валентин Фіголь

Аварійників на всіх не вситачає

Як і щороку, початок опалювального сезону протікає уривчасто: батареї в окремо взятих помешканнях і будинках то теплішають, то знову стають холодними.

Споживачі ремствують: ніхто не приходить, щоб налагодити теплопостачання в їхньому будинку чи на стояку. Диспетчери кажуть, що перевантажені викликами і отримують їх, як і в минулі роки в цей період, по тисячі й більше за добу. Зрозуміло, що комунальники та аварійники не встигають скрізь одночасно.

Хто і чим займається

Споживачам було би корисно розуміти, хто з комунальних служб якими роботами має займатись.

Міська аварійна служба, як пояснив Віталій Малий, головний інженер підприємства, виїжджає на ліквідацію аварій: порвало трубу, запірну арматуру, тощо. Служба обслуговує всі багатоквартирні будинки, в тому числі й ОСББ.

Регулюванням тиску теплоносія і «розвоздушуванням» системи опалення опікується КП КМР «Тепломережі». Сьогодні повітряні бульбашки в трубах опалення – одна з причин відсутності тепла. Комунальники закликають споживачів самотужки випускати повітря з системи за допомогою кранів Маєвського (в кого вони є).

Поки не запущено в основному систему ЦО в місті, навряд чи робітники «Тепломереж» займатимуться регулюванням в окремих будинках, зазначив Андрій Карпусь, заступник директора департаменту ЖКГ. Бо просто не встигнуть скрізь одночасно…

Якщо виявиться, що для відновлення теплопостачання необхідно, скажімо, замінити шматок труби – тут вже парафія управителів житлом. Якщо будинок – не ОСББ, то треба звертатись до УКОЖФ із заявою на поточний ремонт, порекомендував А. Карпусь. А найліпше – створити ОСББ і самим піклуватись про технічний стан комунікацій, наголосив посадовець.

Специфічна агітація від «Тепломереж»

Мешканців лівобережжя початок опалювального сезону стривожив несподіванкою від тепло постачальників: більш як на двостах будинках були розклеєні оголошення про те, що лічильники на цих будинках через значні борги мешканців не вважатимуться комерційними приладами обліку тепла і плата за опалення справлятиметься, як без лічильника – по опалювальній площі.

«Який нормативний акт дозволяє «Тепломережам» вважати лічильник некомерційним?» – почали споживачі питати комунальників. Врешті, директор «Тепломережі» Сергій Понізов зізнався, що це був «агітаційний хід», необхідний, щоб спонукати боржників до погашення боргів – підприємство мало ще заплатити гроші за повірку лічильників.. Мешканці будинків з лічильниками платитимуть за опалення згідно даних приладів обліку, пообіцяв С. Понізов.

Саме час косити бур’яни?

Поки місто переживає пригоди з опаленням, чоловіки з тримерами в перший день листопаду продовжували покіс карантинних трав – саме так в офіційних релізах називають цей процес посадовці. В цьому році, судячи з відсутності скарг від небайдужих мешканців, косарі не пошкодили так газони, як минулого та позаминулого року. Можливо, рослини врятували опади. Можливо, косарі, як вони й обіцяли на початку сезону боротьби з карантинними травами, були уважніші і не голили траву надто близько до землі. Минулого року такий спосіб «гоління» перетворив чимало газонів на втикані рудою стернею пустирі.