Адмінреформа в Кам’янському і держбюджет-2020: тривоги та надії

Адмінреформа в Кам’янському і держбюджет-2020: тривоги та надії

Перспективи на майбутнє обговорювали посадовці Кам’янського на оперативній нараді в понеділок, 4 листопада.

Автор: Валентин Фіголь

Розмова про недалеке майбутнє виникла під час ранкової наради під головуванням першого заступника міського голови Олександра Чернишова і була пов’язана з прийняттям Верховною Радою України в першому читанні проекту держбюджету на 2020 рік.

О.Чернишов, перший заступник міського голови

Яким буде державний бюджет – це питання сьогодні вельми хвилює посадовців місцевого самоврядування. Адже від бюджету країни залежатиме міський бюджет 2020 року.

Автори держбюджету хочуть зменшити державну субвенцію на освіту, зазначив О. Чернишов. Це, відповідно, може збільшити навантаження на місцеві бюджети.

Влада хоче перекласти на плечі місцевого самоврядування утримання вищих учбових закладів – технікумів, центрів підготовки робітничих кадрів (колишніх ПТУ) тощо, нагадала Лариса Шевченко, директор департаменту фінансів Кам’янської міськради.

«Де місто братиме гроші на нові повноваження?» – тривожились посадовці. Зокрема, їх непокоїло, чи вистачатиме коштів в міському бюджеті на заробітну платню працівникам бюджетної сфери. «Купимо амбарний замок, і, як не буде грошей, закриємо тут все…» – пожартував О. Чернишов. Колеги засміялися з жарту головуючого.

Втім, посадовці мають надію на перегляд показників держбюджету під час другого читання.

Сьогодні на нараді Світлана Колісніченко, колишня голова Південної районної адміністрації, вперше виступала в новій ролі. С. Колісніченко, нагадаємо, нещодавно було призначено керуючою справами виконавчого комітету міської ради.

Т.Завгородня, заступник міського голови

Колишня керуюча справами міськвиконкому Тетяна Завгородня залишилась просто заступником міського голови. Нова керуюча справами міськвиконкому нагадала колегам про оптимізацію органів місцевого самоврядування. В зв’язку з ліквідацією в новому році районних адміністрацій посадовцям треба підготувати до списання майно адміністрацій.