Навчальні програми від Центру зайнятості та від громадських активістів в Кам’янському

Навчальні програми від Центру зайнятості та від громадських активістів в Кам’янському

Здобути нову професію запрошує мешканців міста державний Центр зайнятості Кам’янського. Навчити показувати себе та свої ідеї пропонує землякам громадський активіст Дмитро Калінін.

Мистецтво презентації

Вміння показати себе та свою ідею з кращого боку необхідне для досягнення успіху в суспільстві й бізнесі. Щоб реалізувати якусь творчу чи бізнес-ідею, треба зацікавити нею інших людей, тобто зробити вдалу презентацію. Про це розповідав сьогодні на тренінгу «Чарівний світ презентацій» громадський активіст Дмитро Калінін.

Тренінг відбувався в юнацькому відділі центральної бібліотеки Кам’янського. Слухачами були, переважно, дорослі люди, яким в житті вже доводилось робити презентації.

Презентацію, як і будь яку інформацію, людина сприймає на розумовому та емоційному планах. Тому важливо захопити увагу аудиторії, даючи поживу як інтелекту, так і почуттям глядачів, зазначив пан Дмитро.

Універсальна схема побудови презентації, за його словами, схожа на відому картинку японського режисера та актора Такеші Кітано. Ця картинка візуалізує сценку «самурай в туалеті»: увага, яка збільшується, аж поки наступає кульмінація і задоволення в фіналі.

Презентація, як правило, складається з візуалізації та виступу. Вважається, що почуте людина за 3 доби забуває на 90%. А від побаченого враження та спогади залишаються надовше, нагадав Д. Калінін. Недарма кажуть, що краще 1 раз побачити, ніж 100 разів почути.

Вдала презентація має бути зрозумілою. Що стосується візуалізації, тренер дав кілька рекомендацій.

Використовуйте зрозумілі зображення, без складного підтексту, щоб глядачам не треба було фантазувати чи роздумувати – що означає картинка.

Не перевантажуйте слайди деталями. Зображення повинно легко читатись з будь якої точки приміщення, де проводиться презентація.

Не варто гнатись за строкатістю картинки – головне, щоб кольори були яскраві та контрастні, аби зображення не зливалось в невиразну пістряву пляму.

Текст на слайдах має бути лаконічним, без зайвих пояснень.

Шрифти, якими написано текст, повинні легко читатись. До того ж, шрифт теж впливає на емоційне сприйняття слайду.

Майже завжди краще кілька простих слайдів, ніж один складний для сприйняття, навантажений купою деталей.

Виступ, щоб вважався вдалим, теж повинен бути зрозумілим. Для цього треба підготуватись, щоб не казати зайвого, витрачаючи дорогоцінний час. Варто пам’ятати: сьогодні люди не люблять довго зосереджуватись на одній темі, тому годинний виступ може бути занадто довгим навіть для дорослої аудиторії.

Під час виступу глядачі сприймають доповідача візуально, тому треба вчитись поводити себе природно на презентації: спілкуватись з публікою, відповідати на питання, шукати очі глядачів, пристойно виглядати, врешті-решт (це так і називається – презентабельний вигляд).

До презентацій треба готуватись, наголосив тренер Калінін. І запропонував вчитись готувати презентації. Якщо пропозиція знайде відгук, бібліотека обіцяє надати приміщення для серії тренінгів на цю тему.

«Люди заробляють гроші, роблячи іншим презентації, так що це може бути бізнесом», – додав тренер.

Нові професії для безробітних

У навчальних закладах Державної служби зайнятості в листопаді поточного року комплектуються групи для професійного навчання зареєстрованих безробітних громадян.

На базі Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти (м. Дніпро) можна освоїти такі професії:

– Користувач ПК: офісні технології та Інтернет.

– Офісний службовець (бухгалтерія).

– Основи розробки web-сайтів.

– Створення малого бізнесу: теоретичні основи та практичні аспекти (очно-дистанційна форма навчання).

– Молодша медична сестра з догляду за хворим.

– Комп’ютеризація бухгалтерського обліку.

– Манікюрник.

На базі Дніпровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна (м. Дніпро) приймають на навчання за фахом: Бухгалтерський облік та його автоматизація.

На базі комунального підприємства «Навчально-курсовий комбінат» Дніпропетровської обласної ради (м. Дніпро) навчають електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування.

На базі Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти (м. Кам’янське) можна вивчитись на користувача ПК: офісні технології та Інтернет.

На базі Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти (м. Павлоград) пропонується навчання за програмою «Сучасні технології бухгалтерського обліку та фінансової звітності».  

Крім цього, Центр зайнятості пропонує на базі освітніх закладів Кам’янського пройти навчання за індивідуальними планами за професіями:

– Стропальник.

– Машиніст крана (кранівник).

– Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування.

– Кондитер.

– Кухар та інші.

Консультацію фахівців відділу активної підтримки безробітних можна отримати за телефоном: (0569) 55-41-57.