Обласна влада подякувала екоактивістам Кам’янського за небайдужість

Обласна влада подякувала екоактивістам Кам’янського за небайдужість

«Ми і так достатньо приділяємо уваги екологічним проблемам…» – в такому дусі відповіла обласна державна адміністрація Дніпропетровщини на резолюцію екологічної акції, яку провели громадські активісти в Кам’янському 22 вересня.

Автор: Валентин Фіголь

В резолюції акції, про яку «Пильний погляд» розповідав свого часу,  були вимоги та пропозиції до влади з питань довкілля. Люди вимагали посилення відповідальності за забруднення довкілля, прийняття державної програми порятунку річки Дніпро, цивілізованого ставлення до зелених насаджень, переходу до відновлювальної енергетики та екологічного транспорту, поводження з відходами, як із сировиною.

Відповідь ОДА підписана директором департаменту екології Андрієм Плєшаковим, який колись був начальником міського управління екології Дніпродзержинська, а згодом – черговим директором ДП «Барьєр».

У відповіді, зокрема, сказано, що забруднювачі повинні самі слідкувати за своїми викидами.

Місцева влада теж повинна контролювати викиди підприємств. В Кам’янському, нагадала обласна влада, є екологічна Програма, де є пункт про екологічний моніторинг. Згідно цієї Програми, в місті мають бути встановлені і діяти 7 стаціонарних постів контролю за станом атмосфери, з яких 5 вже є у власності міського самоврядування.

А ще є обласна екологічна Програма, в якій є заходи щодо поліпшення стану довкілля. Підприємства-забруднювачі виконали майже половину заходів, передбачених цією Програмою.

Щодо зелених насаджень, то ними мають опікуватись балансоутримувачі, а на пустирях – міське самоврядування.

Щодо сміття, то в області задумано побудувати 6 полігонів для складування та 12 підприємств з переробки побутових відходів.