Завод з переробки небезпечних відходів в Кам’янському: початок діалогу з забудовником

Почався діалог між громадою Кам’янського та представниками ТОВ «Рокобан» — підприємства, яке планує переробляти в Кам’янському медичні відходи та робити корм для тварин з трупів інших тварин.

Автор: Валентин Фіголь.

Про намір ТОВ «Рокобан» будувати на краю Водяної балки підприємство з переробки небезпечних відходів «Пильний погляд» писав неодноразово та докладно.

Нагадаємо, що громадськість та міська влада виступили проти намірів забудовника. Також було скасовано громадські слухання проекту, призначені на 23 січня.

На минулому тижні в Фейсбук виникла сторінка ТОВ «Рокобан». На цій сторінці представники підприємства пропонували діалог щодо проекту побудови заводу з переробки відходів.

Спроба автора зв’язатися з забудовником за номером телефону, вказаним на фб-сторінці була невдалою. Чоловічій голос, чемна відповідь: «Зачекайте, за 15 хвилин передзвонимо…» Ніхто автору не передзвонив.

«У нас така ж історія…» — прокоментував зусилля журналіста Юрій Лисяк, директор департаменту екології Кам’янського.

Але початок діалогу все ж відбувся. Автор написав в повідомленні в Фейсбук запитання до забудовника про те, куди діватимуться поверхневі стоки води з території підприємства. Адже підприємство має намір оперувати відходами медицини та тваринництва…

В документах з оцінки впливу виробництва на довкілля з приводу стічних вод сказано ось що:

«Ливневі та госпфекальні води, які утворюватимуться в результаті господарських потреб, направлятимуться в каналізаційну мережу АТ «ДніпроАзот». Технологічні стічні води, що утворюються під час роботи, повертаються у виробництво (замкнутий цикл). Для відведення дощових і поталих вод з території об’єкту діє система залізобетонних конструкцій жолобів по всьому периметру проммайданчику, дощові і поталі води скидатимуться до каналізаційної мережу АТ «ДніпроАзот»».

Керівництво «ДніпроАзот» теж проти сусідства з переробкою небезпечних відходів, зазначив Ю. Лисяк: чужі стічні води – це додаткові вимоги до каналізації «Азоту»…

Чи домовились майбутні забудовники з сусідом про приймання стічних вод, запитав автор у представників «Рокобану». І ось 3 лютого надійшла відповідь:

«З приводу поставленого питання, ТОВ «РОКОБАН» повідомляє, що між нами та АТ «ДніпроАзот» договору на скидання вод не укладалося. Для відведення дощових і поталих вод з території об’єкту діє система залізобетонних конструкцій жолобів по всьому периметру промислового майданчику, дощові і поталі води відводитимуться до існуючої каналізаційної мережі. Відповідно до досягнутих домовленостей між ТОВ «РОКОБАН» та орендодавцем послуги з водовідведення дощових та поталих вод надає орендодавець».

Отже, діалог громади з майбутнім забудовником почався. Мешканці міста можуть долучатись до діалогу, задаючи підприємцям запитання, які хвилюють громаду.