Дощова вода підмиває 15-поверховий житловий будинок в Кам’янському

Дощова вода підмиває 15-поверховий житловий будинок в Кам’янському

Провал діаметром близько метра виник біля стіни висотного будинку №42 по бульвару Будівельників після осінніх дощів. Мешканці кажуть, що яму проточила під фундамент дощова вода – та сама, що намила купу піску в підвалі якраз навпроти провалу.

Автор: Валентин Фіголь

Мешканці, побачивши провал біля стіни, одразу забили тривогу.

«Ми знаємо безліч історій про те, як тріскаються і розвалюються житлові будинки – на Черемушках, на Аношкіна, на Лисенка, в Маговому провулку, – пригадує Наталія Здор, голова ОСН будинку. – Так там 2- чи 5-поверхові будинки, а у нас – свічка в півтора десятки поверхів!..»

Тим більше, що люди помітили, як виросла одночасно з виникненням ями тріщина під однією з лоджій поряд.

«Нам представник УКОЖФ каже, що це не несуча стіна, – розповідає пані Наталія. – Ми це розуміємо, але ж ця тріщина збільшується – значить, з будинком щось негаразд!»

В середу будинок, на запрошення співвласників, відвідала Тетяна Щебетова, директор КП «УКОЖФ». Пообіцяла прислати фахівця. В той же день прийшов фахівець – зазвичай, за спостереженнями автора, споживачі не запам’ятовують прізвищ фахівців, які надають їм послуги.

Як вважають співвласники будинку, провал вимила дощова вода, яка збирається біля стіни будинку після кожного дощу чи розтавання снігу. Біля будинку невдало свого часу спланована територія утворює заглиблення, в якому й збирається величенька калюжа.

Зливової каналізації, як і скрізь по лівому березі, немає. От водичка поступово і проточила собі шлях кудись під стіну будинку.

«Куди та вода дівається? Он, в підвалі вже намило з кубометр піску навпроти провалу!» – тривожаться за майбутнє мешканці.

«У нас, буває, натікає води в підвал по коліно, – показують співвласники сліди на стінах підвалу. – потім цю грязюку житловики вигрібають лопатами…»

Один з молодих і темпераментних співвласників не дочекався реакції управителів житлом: взяв десь відбійний молоток, накришив бетону з відмостки і затовк тими крихтами яму.

Інші сусіди теж не сиділи склавши руки: Любов Карпова, наприклад, записалась на прийом до міського голови Андрія Білоусова.

За іронією долі, будинок №42 по бульвару Будівельників – той самий, мешканці якого нещодавно виграли суд в «УКОЖФ». Детальніше про це можна дізнатись тут.

Втім, поки що не схоже на те, що управителі житлом образились на незговірливих споживачів. Пообіцяли сьогодні, 8 листопада, прибути до будинку і перепланувати територію, щоб дощова вода не збиралась у заглибленні під стіною. «Ми слідкуватимемо за роботою, – нахваляються мешканці будинку. – Знаємо ми звички комунальників: їм аби гроші на земляні роботи списати..»