Рятувальники перевірять пожежну безпеку в учбових закладах Кам’янського

Рятувальники перевірять пожежну безпеку в учбових закладах Кам’янського

Пожежа в одеському коледжі стала поштовхом для термінової перевірки стану пожежної безпеки і в Кам’янському. За 11 місяців поточного року в освітніх  закладах міста зафіксовано 3 пожежі. Сума матеріальних збитків склала понад 400 тис. грн. Загиблих та травмованих внаслідок пожеж не було.

Про це йшлося на семінарі-нараді, присвяченій питанням пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту в закладах освіти та культури міста, яка відбулась 9 грудня в залі засідань Кам`янського міського управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області.

Автор: Валентин Фіголь

На нараду були запрошені особи відповідальні за протипожежний стан на цих об’єктах. Захід проведено головним інспектором відділу запобігання надзвичайним ситуаціям міського управління ДСНС.

«Маємо розпорядження Президента України та доручення Прем’єр-міністра щодо перевірки усіх закладів освіти, охорони здоров’я, гуртожитків, закладів інфраструктури тощо, терміном до 10 січня. Просимо вас бути готовими до перевірок», – наголосили співробітники ДСНС.

На заході рятувальники та освітяни обговорювали питання забезпечення пожежної безпеки під час проведення масових заходів взимку.

Також було розглянуто приклад резонансного випадку пожежі, яка виникла 4 грудня у будівлі Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу. Рятувальники нагадали, що відповідальні працівники повинні здійснювати належний контроль за станом протипожежної безпеки на об’єктах.

Крім того, інспектори порадили практично відпрацювати з працівниками, вчителями, учнями та вихованцями, мешканцями гуртожитків евакуацію за сигналом «Тривога» з застосуванням наявних систем оповіщення. Щоб практичні навички закріпились, рятувальники радять робити раптові учбові тривоги без попередження.

Результати перевірки учбових закладів будуть оформлені у вигляді приписів з переліком недоліків, які необхідно ліквідувати, пояснив Олег Качуровський, фахівець міського управління з питань НС та ГЗН. Рятувальники можуть наполягати на закритті закладів, в яких нехтуються приписи щодо пожежної безпеки.

В той же день, 9 грудня, рятувальники провели профілактично-розважальний захід у дитячому садку «Барвінок». Розважаючи дітей, пожежні нагадали їм правила пожежної безпеки в побуті: про поводження з вогнем та електричними приборами, про те, що під час пожежі не можна ховатись в шафі або під ліжком.

За 11 місяців 2019 року, розповіли рятувальники, в місті сталось 504 пожежі. Загинули 12 людей, серед яких одна дитина. Отримали травми 30 осіб, з них четверо – діти.