Екстремальні будні аварійників та інші профорієнтаційні заходи в Кам’янському

Екстремальні будні аварійників та інші профорієнтаційні заходи в Кам’янському

«Пильний погляд» долучається до профорієнтаційних заходів, які відбулись сьогодні в місті, публікацією «з життя робітників житлово-комунального господарства».

Автор: Валентин Фіголь.

15 метрів під землею

Аварійна служба іноді працює в справді екстремальних умовах. На додачу до цього – часто ще й несприятливий людський фактор.

Наприклад, тиждень просиділи без опалення мешканці будинку №67 по проспекту Свободи. Прорвало трубу, яка прокладена під підлогою приміщень нижнього поверху (будинок збудований на схилі пр.. Свободи). Мешканець квартири, під якою є можливість добратись до місця пориву, не пускає до себе в квартиру комунальників, бо «після ремонту».

Сьогодні міська аварійна служба вирішила аварійну ситуацію з іншого боку. Залізли в тунель, яким прокладено труби опалення, з сусіднього приміщення. Ремонтник в спецодягу проліз 15 метрів горизонтальним тунелем буквально на череві, тягнучи за собою то шматок труби, то шланги газозварки. Через кілька годин теплопостачання будинку було відновлено – приїхала бригада з «Тепломереж» і запустила систему. Мешканці дякують усім причетним до повернення тепла.

Випадки, коли мешканці перешкоджають роботі аварійних бригад, трапляються, констатував Віталій Малий, директор Міської аварійної служби. Здебільшого, не надають доступу до запірної арматури, електричних щитків, тощо. Скрізь все закрито на замки, а людей, відповідальних за ключі, не знайдеш!

Днями аварійна бригада ліквідувала кількаденний порив каналізації під житловим будинком на вулиці Сагайдачного. Там теж мешканець нижнього поверху, під квартирою якого був струмок з фекалій глибиною в кількадесят сантиметрів, не надавав допуску до місця ліквідації аварійної ситуації. А коли нарешті надав, то комунальники нанюхались досхочу, як підняли підлогу над струмком…

Зустріч з можливим майбутнім

Побалакати з представниками різних професій прийшли сьогодні 9-класники до міської бібліотеки. Проект «Жива книга» зібрав сьогодні металургів та механіків, залізничників і юристів.

Учасники розбились на групи. З кожною групою спілкувався кілька хвилин якийсь фахівець: розповідав про свою професію. Потім спікери та аудиторія мінялись по колу.

Чимало школярів у 9-му класі вже задумуються про майбутнє, і вибирають спеціальну освіту, кажуть вчителі.

Трохи пізніше там же, в бібліотеці, студентам нагадували про небезпеку стати живим товаром. Тема має прямий стосунок до профорієнтації: чимало стають жертвами торгівлі людьми саме під час пошуків роботи. Тренери рекомендували слухачам перевіряти потенційних рекрутерів, віддавати перевагу легальним та перевіреним каналам працевлаштування.