Аварії , проблеми уніатів і допомога іноземним в’язням у Кам’янському

Аварії , проблеми уніатів і допомога іноземним в’язням у Кам’янському

Аварії на дорогах та підземних комунікаціях, розмови про графа-священномученика та долю греко-католицької церкви, акція на підтримку несправедливо засуджених – в огляді подій 26 листопада.

Автор: Валентин Фіголь

Аварію на водогоні ліквідували

Аварійну ситуацію на водогоні ліквідували сьогодні аварійники «Міськводоканалу» на перехресті проспекту Свободи та провулку Сагайдачного.

Кілька днів перед тим з-під асфальту дзюрчав струмок, який біг провулком на вулицю Сагайдачного і спускався до вулиці Долматова, перетворюючи проїжджу частину на каток. Такі струмки – звичне видовище для мешканців провулку та вулиці Сагайдачної: тут часто протікає то водогін, то каналізація, і люди вже навчились розрізняти джерела – за запахом.

Позашляховик не розминувся з трамваєм

Дорожно-транспортна пригода сталась близько 14 години перед перехрестям проспекту Шевченко та вулиці Москворецькорї. За попередніми даними, позашляховик, за кермом якого сиділа молода дівчина, не пропустив трамвай, що повертав з проспекту на Москворецьку, і вдарив у бік вагону. Люди не постраждали, та й транспорту дісталось не дуже.

Про долю уніатської церкви

Захід, присвячений пам’яті легендарного греко-католицького релігійного діяча Климентія Шептицького, відбувся сьогодні в музеї історії міста. Представники Львівського музею привезли виставку «Граф в чернечому каптурі», яка розповідає про життя графа Шептицького, який був депутатом польського сейму і помер в радянській в’язниці «Володимирський централ».

Після презентації виставки відбулась розмова про долю греко-католицької (уніатської) церкви. Її унікальність в тому, що це був проект Ватікану спеціально для України – щоб якось поєднати традиційне українське православ’я та католицьку релігію поляків часів Речі Посполитої. Отже, уніатські парафії фактично локалізовані в Україні, відзначали доповідачі.

 Принагідно музейні фахівці ремствували на занепад музейної справи – мовляв, музеї втрачають відвідувачів, і з цим годі щось вдіяти.

Марафон листів

Тимчасом в центральній бібліотеці фахівці проводили акцію «Марафон листів». Міжнародна акція, як пояснила бібліотекар Валентина Суха, скерована на допомогу несправедливо засудженим та ув’язненим мешканцям інших країн, жертвам домашнього насильства. Когось посадили за грати за відмову носити хіджаб, когось – за політичні переконання або за те, що працював кур’єром в наркоторговців, когось 20 років лупцює чоловік…

Допомога полягає в тому, що учасники акції збирають підписи під вимогами про перегляд справ та звільнення цих в’язнів. Підписні листи потім міжнародна благодійна організація «Міжнародна амністія» відправляє до органів влади тих країн, де відбувається несправедливе покарання.

«Є чимало випадків, коли влада йшла назустріч, і людей звільняли або пом’якшували покарання», – зазначила В. Суха. Збір підписів триватиме до 10 грудн