З нового року кам’янчан чекають на роботу в Німеччині та Канаді

«Скоро відкриється Німеччина для заробітчан – разом і поїдемо!» — жартують посадовці Кам’янського в очікуванні масштабного скорочення штатів у січні 2020 року.

Автор: Валентин Фіголь.

Справа  у тому, що з 1 січня 2020 року у Німеччині запрацює закон, що спрощує працевлаштування для громадян країн – не членів Євросоюзу. Канцлер Німеччини Ангела Меркель всіляко закликає наймати кваліфікованих робітників з-за меж ЄС, оскільки своїх робочих рук не вистачає, та й платити німцям треба більше.

За останніми даними, в Німеччині не вистачає 1,6 мільйона фахівців. В основному це працівники з середньою освітою, які становлять близько 60% німецького ринку праці.

«Ми знаємо, що багато секторів і підприємства відчайдушно шукають фахівців», — сказала Меркель виданню Handelsblatt.

Формально закон, що відкриває двері на роботу в Німеччину, передбачає, що негромадяни ЄС з профільною освітою можуть легально працювати в будь-якій галузі, а не тільки там, де спостерігається дефіцит працівників.

Крім того, відтепер німецьким роботодавцям, які хочуть найняти нерезидента ЄС, не потрібно буде перевіряти наявність претендентів на цю посаду серед громадян Німеччини або інших європейських країн.

Також іноземцям дозволять перебувати в Німеччині протягом шести місяців з метою пошуку роботи (зараз така можливість є тільки у тих, хто має вищу освіту). Правда, в цей час претендент не буде отримувати ніяких соціальних виплат. Відповідно, перед отриманням тимчасової візи, він повинен буде довести свою здатність утримувати себе на період пошуку роботи.

За прогнозами, багато українців, які зараз працюють в Польщі, переїдуть до німців. Плюс ті, хто не може знайти роботу в Україні. І якщо у поляків в середньому можна заробити 600 євро, то у німців — приблизно вдвічі більше.

Наших кличуь в Німеччину, в основному, не на найпрестижніші роботи: далекобійниками, цілодобовими доглядальницями у людей похилого віку, в аграрний сектор. І на набагато менші гроші, ніж платять тим же польським заробітчанам.

Є ще одна умова — потрібно стерпно знати німецьку мову. Бундестаг хоче запустити мовні курси в закордонних філіях інституту Гете і представництвах німецьких промислових об’єднань.

«Можна з великою ймовірністю спрогнозувати нову хвилю трудової міграції з України, яку буде дуже складно зупинити», — цитують українські ЗМІ Василя Воскобойника, главу Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

Не відстає і Канада. На днях прем’єр-міністр цієї країни оголосив про плани прийняти на роботу понад 1,2 мільйона мігрантів протягом трьох років. «Держава має сфокусуватися на запрошенні висококваліфікованих фахівців, здатних допомогти збудувати сильну Канаду», — заявив прем’єр Джастін Трюдо.