Популяризувати народні пісні взялись співачки в Кам’янському

Популяризувати народні пісні взялись співачки в Кам’янському

Концерт народних пісень на честь зимових свят планують в серці «Алтайського краю» артистки народного гурту «Берегиня» та бібліотекарі. Співачки кажуть, що відчувають потребу йти зі своїми піснями до людей, особливо молодих, і передавати народну пісенну традицію.

Автор: Валентин Фіголь.

«Хай люди слухають! – жваво пояснюють співачки гурту «Берегиня» свою присутність в бібліотеці на вулиці Матросова. – Старші згадають своє, а молодші, може, зацікавляться тим, як воно було».

В неділю співачки зібрались до бібліотеки, на репетицію. Приміщення прохолодне і вогке – напівпідвал, з хронічними комунальними проблемами. Але аматорки – витривалі люди, їм не звикати співати в екстремальних кліматичних умовах. «Співаємо – гріємось. Змерзнемо – розійдемось!» – сміються літні жінки.

Сьогоднішня зустріч в бібліотеці –  тренування перед концертом, який заплановано тут на 11 годину 14 січня. Концерт, пояснюють бібліотекарі, на честь Старого Нового року вирішили влаштувати для читачів бібліотеки і місцевих мешканців.

«Берегиня» виступала перед різними людьми, в різних місцях. Цей концерт в бібліотеці посеред району, який називають «Алтайським краєм» – цілеспрямований захід. Чимало дітей заходить до бібліотеки – на їх увагу розраховують співачки.

«Ми часто бачимо в концертах виступи молодих людей, які співають народних пісень, – діляться задумами співачки. – І думаємо: виростуть вони, почнуть гроші заробляти – і хто тоді цих пісень співатиме?» Варто активніше залучати молодь до народного співу, бо пісенна культура – це артистична серцевина нації, вважають досвідчені популяризатори українських пісень. «Берегині» співають разом ще з 90-х, а багато хто зі співачок має по півстоліття пісенного стажу.

Якщо молоді люди будуть контактувати «вживу» з народною піснею, то це додатковий шанс, що вони зацікавляться – в цьому бачать сенс публічних виступів аматорки-пенсіонерки.

«І ще ми співаємо для таких же пенсіонерів, як ми. Може, в центр до музею вони не поїдуть на вечорниці, а сюди, ближче до дому, виберуться», – пояснюють «Берегині».

Під час репетиції юні читачі дослухались до співів за закритими дверима службового приміщення, цікавились, але бібліотекар берегла інтригу.

Слід зазначити, що артисти-аматори з пенсіонерських ансамблів в Кам’янському мають досить активну громадську позицію: виступають на благодійних заходах, збирають волонтерську допомогу для різних місій.