Вивезення й утилізація сміття в Кам’янському: перспективи туманні

Для цивілізованого збирання побутового сміття в Кам’янському не вистачає контейнерів, а для цивілізованої утилізації сміття – відсутнє сортування. Поки що у міського самоврядування нема плану щодо того, як змінити ситуацію.

Автор: Валентин Фіголь.

Проблеми вивезення та утилізації сміття обговорюють депутати міської ради на засіданнях постійних комісій.

Не вистачає цілих сміттєвих контейнерів, ремствують депутати. Колись їх було 900, нагадує колишній директор КАТП депутат Чернявський, а сьогодні скільки?..

Представник департаменту ЖКГ Тарас Панасенко відповів, що не знає. Багато контейнерів іржаві, діряві, розвалюються, кажуть депутати – у кожного на окрузі є такі. Чи закуповуватиме місто в наступному році нові контейнери для сміття, цікавились депутати в пана Панасенка, бо в Програмі розвитку КАТП цього не побачили. «Треба 3-4 мільйони гривень – і закриємо питання з контейнерами!» — зазначив депутат Сергій Павлюк.

Але ж виникає питання: які контейнери купувати – старої конструкції, чи нові, на коліщатах? Якщо нові – то і сміттєвози потрібні нові, щоб вантажити сміття…

«Сміттєвози все одно потрібні нові, — вважає В. Чернявський. – Старі вже розвалюються. Там було 25 машин, якщо хоч 5 зупиняться – буде колапс в морози!..»

Придбання нових сміттєвозів поки що не планується. Ситуація з оновленням контейнерів теж невизначена.

Зате міська рада на сесії 24 грудня має дозволити прийняти в міську власність недобудований за державні гроші полігон для утилізації сміття. Рада ухвалить Програму розвитку КП «Комунальник», яке опікується міським сміттєзвалищем. Підприємству мають виділити 2 мільйони гривень на гасіння пожеж на звалищі.

Що місто робитиме далі з незавершеним будівництвом полігону – невідомо. Щоб полігон почав приймати сміття, треба його сортувати. А ділянка сортування не зроблена, і грошей на неї нема. Поки не працює новий полігон, сміття доведеться складувати на старому, пересипаючи грунтом, щоб менше горіло. В цьому році міське самоврядування дозволило «Комунальнику» копати грунт поблизу.