Макети історичних будівель та подій можна побачити на підвіконні центральної бібліотеки Кам’янського

Макети історичних будівель та подій можна побачити на підвіконні центральної бібліотеки Кам’янського

Перші експонати майбутньої музейної кімнати виставлені у вікнах бібліотеки на проспекті Шевченко. У створенні об’єкту культури бере активну участь історик із Жовкви Віктор Заславський.

Автор: Валентин Фіголь.

Залізнична станція «Баглій», збройна сутичка «націоналістів» з «червоними» на проспекті Гімназичному – макети цих об’єктів та реконструкції подій з далекого минулого демонструють бібліотекарі в читальній залі.

Кілька років тому експозиція спонтанно почалась з макетів старовинних човнів, які ходили Дніпром, розповіла Тетяна Герасюта, заступник директора бібліотеки. Макети виготовив та подарував колишній читач Віктор Заславський. Він колись жив у Дніпродзержинську, виріс, став істориком і тепер працює в музеї міста Жовква. Але не уриває контактів з рідним Кам’янським і його бібліотекою. Ось, почав робити макети історичних будівель Кам’янського і дарувати бібліотеці.

«Це ж живий дотик до історії, до нашої спадщини! Макети нагадують людям про те, як виглядало колись житло, якими були певні історичні об’єкти. І наскільки це все крихке, особливо з часом», – поділився думками щодо макетів та їх публічної демонстрації  В. Заславський. Історик вважає благом збереження історичних об’єктів для майбутніх поколінь. Якщо сучасні реалії не дозволяють зберігати історичні будинки – можна спробувати зберегти для історії хоч їх зображення.

Перший макет – будівлі Народної аудиторії кінця 19 сторіччя – пан Заславський подарував міському театру. Сьогодні він виготовляє іншу модель цієї історичної будівлі.

В стратегічному задумі історика – відтворити в об’ємі історичний центр Кам’янського і розгорнути на території центральної бібліотеки музейну кімнату.